İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kaç Kalori

1 Adet Çokonat Kalori Ne Kadar?

1 Adet Çokonat Kalori Ne Kadar?
+ - 0

Her yaştan insan tarafından sevilerek yenilen Çokonat kalori miktarı ne kadar merak ettiniz mi? Yenilen besinlerin kalori miktarı hakkında bilgi sahibi olmak tüketim miktarını belirlerken oldukça önemlidir. İster diyet yapın isterseniz amacınız sağlıklı beslenmek olsun. Her iki koşulda da ‘aşırıya’ kaçmadan yediklerinizin ortalama kalori miktarını bilirseniz, buna göre hareket etmeniz kolaylaşır. Peki Çokonat kalori miktarı kaçtır?

1 Çokonat Kaç Gram?

Kalori hesaplama yaparken genellikle kullanılan yöntemlerden birisi 100 grama denk gelecek kalori miktarını saptamak oluyor. Örneğin özellikle internette pirinç kalori ne kadar diye araştırdığınızda karşınıza 100 gram bazında alacağınız kalori belirtilir. Çokonat kalori miktarını araştırırken de bu tarz ibarelerle karşılaşabilirsiniz. Bir paket Çokonat 33 grama denk gelir. Daha küçük paketlerde 24 gram olarak da satılmaktadır. Buna göre hesaplamanızı bölerek ya da çarparak oluşturabilirsiniz.

Çokonat Kalori 24 Gr Pakette Ne Kadar?

24 gramlık bir Çokonat paketi piyasada satılan küçük gramajlardan olmaktadır. Her ne kadar paketi normale nazaran küçük olsa da fazla tüketimde sorun yaratabilecek bir kalori miktarına sahiptir. 24 gr Çokonat kalori miktarı yaklaşık olarak 131 kalori etmektedir.

1-paket-cokonat-kalori-kactır
1 Paket Çokonat Kalori Ne Kadar?

Gün içinde ne kadar kalori miktarı ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak çikolatanın kalorisi hakkında yorum yapmak daha doğru olacaktır. Örneğin sağlığınız yerindeyse ve kilo sorununuz yoksa ortalama olarak 1500 kcal almanız gerekir. Günlük 1500 kcal içinde 131 kalori fazla gelmemektedir. Ancak kalorinin içinde yağ oranını fazla alırsanız kilo problemi yapabileceğini unutmamalısınız.

33 Gram Çokonat Kaç Kalori?

Piyasada satışı sunulan standart paketlerde Çokonat 33 gram olmaktadır. 33 gramlık Çokonat kalori miktarı 181 kalori olarak hesaplanmıştır. 181 kalori, sadece 9 gramlık farkta bir yüksek bir artışa sebep olmuştur. 9 gram içinde tam 50 kalori fazla alırsınız. Küçük paketleri tüketmenizde bu yüzden fayda vardır. Çünkü 50 kalori yüksek olmasının temel sebebi içeriğinden kaynaklanır.

Çokonat Kilo Aldırır mı?

Diyetlerde en merak edilen konular arasında çikolatanın kilo yapıp yapmayacağı oluyor. Çikolatanın kimi insanlar için vazgeçilmez olması bu tarz bir duruma sebep oluyor. Diyetisyenler tarafından genellikle çikolata ve tatlı tüketimi önerilmez. Çünkü içeriği neticesiyle sık tüketilmesi kilo almayı tetiklemektedir. Çokonat kalori miktarına da bakarak kilo aldırıp almayacağı konusunda fikir sahibi edinilebilir.

1-paket-cokonat-kalori-kactır

Tek bir paketinde 181 kalori içeren Çokonat, bir paket tüketildiğinde büyük bir sorun yapmayabilir. Ancak bu durum gün içinde tüketeceğiniz diğer besin değerlerine bağlı olarak ortaya çıkar. Halihazırda almanız gereken kalori 1500 ise ve siz tüketim ile bu kaloriye ulaşıp üzerine bir de Çokonat kalori alırsanız, kilo aldıracaktır. Çikolata yiyebilmek için gün içinde kalori açığı oluşturmanız gerekir. Yine de her gün çikolata yemek önerilmeyecektir.

En Az Kalorili Çikolata Hangisi?

Çokonat kaç kalori sorusuna yanıt verdikten sonra sık tüketilen diğer çikolatalar hakkında da kalori konusunda merak oluşabilir. En az kalorili çikolata hakkında direkt bir marka söylemek zordur. Çünkü her markaya eşit miktarda insan ulaşamayacağı gibi çok farklı markalarda piyasada mevcuttur. Çokonat kalori miktarında olduğu gibi çikolataların tek tek kalorisine bakıp size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

1- Albeni Kalori Ne Kadar?

Albeni kurabiye üzerine çikolata kaplamasıyla yıllardır satışa sunulan ve içeriğinde neredeyse hiç değişikliğe gitmeyen yılların çikolatasıdır. Bir çikolatadan daha fazlaya sahip olması elbette Çokonat’a göre daha fazla kaloriye sahip olmasına neden oluyor. 1 paket Albeni, 40 grama denk gelir ve yaklaşık olarak 206 kcal hesaplanmıştır. 100 gram Albeni tüketiminde (yaklaşık 2 buçuk paket) 516 kalori alırsınız.

2- Laviva Kalori Ne Kadar?

Ülker Laviva çikolata 44 gram ile satışa sunuluyor. Besin değerinin %52 gibi ciddi bir kısmını yağ, %44lük kısmını ise karbonhidrat oluşturuyor. Ne kadar Çokonat kalori miktarına göre düşük olsa da içeriğinin büyük kısmı kilo almaya sebep olan besin değerlerini içerdiğinden tüketiminde dikkatli olunmalıdır. Laviva kalori miktarı 176 kalori olarak hesaplanmıştır.

3- Halley Kalori Kaçtır?

Çocukluğumuzun vazgeçilmez lezzetlerinden olan ve yetişkinler arasında da sık sık tüketilen Halley, 30 gram kadar olmaktadır. 30 gramında çoğunlukla karbonhidrat daha sonra yağ içermektedir. Halley’in kalorisi 132 kcal eder. Yine tüketiminde dikkatli olması gereken ancak Çokonat kalorisi ile kıyaslandığında daha makul olan bir çikolatadır.

4- Piko Kalori Ne Kadar?

1-paket-cokonat-kalori-kactır

Görüntü itibariyle ve gramajıyla daha küçük olması daha yenilebilir olduğu hissiyatına düşüren çikolatalardan biris Piko’dur. Piko sadece 18 gramlık paketlerde satılmaktadır. 18 gramında yaklaşık olarak 89 kalori miktarına sahiptir. Aslında Çokonat kalori ile kıyaslamak için gramajlarını çarpıp orantaladığınızda yaklaşık olarak aynı gelir. 2 paket Piko’nun gramajı Çokonat ile kıyaslandığında 178 kaloriye denk gelir.

5- Metro Kalori Ne Kadar?

Çok kalorili çikolataların arasında Metro bulunuyor. İçindeki akışkan karameli, kurabiyesi ve çikolatası kalori miktarını arttırmıştır. Bir paketinde yaklaşık olarak 40 gramlık ürün bulunuyor. Bu 40 gram içinde dahi tam 212 kalori bulunuyor! 200 küsür kaloriyi doyuruculuğu olmayan bir çikolata ile tüketeceğinize çok daha sağlıklı ve doyurucu besinlere verebilirsiniz. Çikolata olarak Metro tüketiminden bu anlamda diyette uzak durmak gerekebilir.

6- Çokomel Kalori Ne Kadar?

Çokonat kalori ile kıyaslandığında neredeyse denk hatta bir miktar uygun kalorili çikolatalar arasında Çokomel bulunuyor. Ülker Çokomal bir paketinde 74 kalori bulunduruyor. Ancak çilekli gibi farklı aromalı ürünlerinde kalorisi değişiklik gösterecektir. Bahsedilen kalori sade tek paket olarak satılan ürünleri için geçerlidir.

7- Çokonat Kalori mi Bitter Çikolata Kalori mi Daha Düşük?

Bitter çikolata diyette tüketimine izin verilen çikolatalar arasındadır elbette belirli sınırda ve adette. Bitter çikolata barı yaklaşık olarak 100 grama denk gelir. 100 gramlık bitter çikolatada markasına da bağlı olarak 580-590 kalori bulunuyor. Çok yüksek miktarda gelmiş olabilir. Çokonat’ın da 100 gramında kalorisini hesaplarsak, 548’e denk gelir. Elbette siz alacağınız bitter çikolata kalorisine bakarak farklı sonuçlar da elde edebileceğinizi unutmayın.

1-paket-cokonat-kalori-kactır

Kalori hesabı sadece yemeklerde ve tatlılarda değil aynı zamanda içeceklerde de yapılmalıdır. İçeceklerin kalori miktarı hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Peki ya biralar? Bira içmek halk arasında bira göbeğine neden olmaktadır. Gerçekliği nedir? Dilerseniz 1 Şile Bomonti Filtresiz Kalori Ne Kadar yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap