1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Tarz Saç Kesim Modelleri 2021 Yılınızı Güzelleştirsin!

Tarz Saç Kesim Modelleri 2021 Yılınızı Güzelleştirsin!
+ - 0

Kendinizi daha güzel ve alımlı hissedeceğiniz saç kesim modelleri 2021 modasını merak ediyor musunuz? Saçlarınızın yapısında değişiklik yaparak yüzünüze daha uygun modelleri bulabilirsiniz. Modanın her alanda etkisi olduğu gibi saç kesimlerinde de etkisi olduğu görülüyor. Sizler de kısa sürede bu modellere yazımızın devamında ulaşarak kendinize en uygun uzun ya da kısa saç kesim modelleri 2021 örneklerini bulabilirsiniz.

Saç Kesim Modelleri 2021 Yılında Hangi Kesimler İlgi Çekiyor? 2021 Hangi Saç Kesimi Moda?

Saç modelleri erkek ve kadınlar arasında kimi zaman ayrılıyor kimi zaman ortak kullanılabiliyor. Uzun saçı tercih eden erkekleri, oldukça kısa saçları tercih eden kadınları sık sık görmeye başladık. Yüz tipinize uygun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka siz de bu tarz keskin değişikliklere giderek marjinal olmalısınız. Saç kesim modelleri 2021 modasını incelediğimizde belirli kesimlerle karşılaştık.

1- 2021 Kısa Saç Kesim Modelleri

sac-kesim-modelleri-2021

Kadınların son birkaç senedir oldukça cesur saçlara yöneldiği görülüyor. Son dönemin popüler isimlerinden Ebru Karakurt da en çok bu modeli taşıyan kişilerin arasındadır. Oldukça kısa saç boyutunu bir de rengarenk boyayarak farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kemikli bir yüze sahipseniz bu tarz oldukça kısa saçların size yakışacağını belirtebiliriz. 2021 kısa saç modelleri kadın ve erkekler tarafından tercih edilebilir.

2- 2021 Uzun Saç Kesim Modelleri

Uzun saçların modası geçmişten günümüze gelmektedir. Özellikle uzak doğu ülkelerinde geçmişte uzun saça saygı ve hürmet gösterilirmiş. Bu yüzden kadınların 1 metreye yakın saç uzattığı görülmektedir. Günümüze de gelen bu alışkanlık ve kullanım bulunuyor. Seneler geçse de uzun saç kullanan sayısı azalmıyor. Kesim konusunda uzun saçlarda büyük bir değişim olmamaktadır.

Saç kesim modelleri 2021 yılında uzun saçlara en çok düz kesim uygulanmaktadır. Katlı kesim geçmişteki kadar popüler olmasa da hala tercih edilebilmektedir. Özellikle ince telli saça sahip olanlar saça volum kazandırmak için katlı seçimi tercih edebilir. Fakat katlarınızın boyuna iyi karar vermelisiniz. Katlı kesimin kuaförden kuaföre değişiklik göstereceğini belirtmek gerekir. 2021 saç kesim modelleri kadın için artık neredeyse ‘aslan yelesi’ denilen model kalmamıştır. Uzun saç tercih edenlerin daha stabil modeller tercih ettiği görülüyor.

3- Saç Kesim Modelleri 2021: Kıvırcık Saç Kesim Modelleri

sac-kesim-modelleri-2021

 

Afro saçların günümüzde de kullandığını görmek şaşırtmıyor. Çünkü doğal kıvırcık saça sahip olanların orta boydan uzun saça bakması oldukça zordur. Bu buklelerin bakım yapılmadığı müddetçe hacimsiz olması, tarama ve bakım zorluğundan ötürü artık daha kısa kullanım görülmektedir. Peruk saç benzetmesiyle de tarif edildiği de görülüyor. Özellikle çekik göz, kalın dudaklı küçük surata sahip kadınlara çok yakışmaktadır.

4- Ortak Boy Saç Kesim Modelleri 2021

Saç kesim modelleri 2021 modasında orta boy saç kesim modelleri artık çok sık karşılaşılmıyor desek yeri var. Kadınların bu sene genelde ya uzun ya oldukça kısa saçları kullandığı görülüyor. Orta boy geçiş saçı olarak kullanılıyor ve istenen uzunluğa elde etmek adına kullanılıyor.

2021 Saç Toplama Modelleri için Saç Kesimi ve Boyası Çok Önemli!

Saç toplama modelleri çok geniş bir kapsama yayılmaktadır. Okul, iş, ev ve özel davetler için tercih edebileceğiniz sayısız model bulunuyor. Fakat bu modelleri uygulamak için belirli bir saç uzunluğuna ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda araştırmalarınız sonucunda elde ettiğiniz saç modellerinde saç renginin oldukça önemli olduğunu göreceksiniz.

Saçların sağlıklı ve bakımlı görünmesinde rengi, boyutu ve hacmi oldukça önemlidir. Çok ince telli saça sahip kişilerin kesim ve renk sayesinde hacmi elde ettiği görülüyor. Sadece hacim değil bahsi geçen saç kesim modelleri 2021 yılı için uygulandığında saç toplama modellerinden de istediğiniz sonuçları elde edebiliyorsunuz. Bu yüzden kesim, boyama konusunda uzman yardımı alarak karar vermenizi gerekirse saç için takviye gıdalar kullanmalısınız.

Uzun Bob Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

sac-kesim-modelleri-2021

Bob saç kesimi kısa ve uzun olarak kullanılabilen, hacim isteyen kişilerin tercih ettiği modeller arasında bulunuyor. Bu kesimde saçın arka kafa kısmında bir hacim verilmektedir. Uzun saçlarda da bu kesim modeli uygulanabilmektedir. Kimlere yakışır diye merak ediyorsanız; çene yapısı önde olanlar, kemikli yüz yapısı ve zayıf görünüme sahip olan kişiler düşünebilir. Ancak bu tarz kesimlerde saçın ön kısmı öne doğru kesildiğinden uzun bir yüze sahipseniz tercih etmemelisiniz. Olduğundan daha uzun yüze sahip olduğunuz algısını yaratacaktır.

Dalgalı Saçlara Hangi Saç Kesimi Uygun?

Dalgalı saça sahip olanlar saç kesim modelleri 2021 için belki de en şanslı kişiler olmaktadır. Neden diye soracak olursanız bu kişiler düz ve kıvırcık saçlardaki gibi şekil verme zorluğunu yaşamamaktadır. Dalgalı saça sahip kişiler eğer daha çok dalga istiyorsa kat kesimi yapabilir. Fakat kat kesim sonrası çoğu zaman sahip oldukları dalga daha çok karmaşık bir saç görüntüsüne sebep olabilmektedir. Bu yüzden düz kesimlerden yan tercihlerini yapabilir ya da çok az sayıda kat attırabilir.

Perçem Kimlere Yakışır?

Perçem genel saç kesim modelleri olarak bulunmasa da ufak değişiklikler için tercih edebileceğiniz kesimdir. Perçem kullanımı genel olarak kahkül ile karıştırılmaktadır. Kahkül alın kısmında perçem ise daha çok sağ ve sol taraflarda yapılan işlemlerdir. Perçem kullanımı düz saça sahip kişiler tarafından kullanılabilir. Kısa yüzlü kişiler daha kısa perçem boyutu tercih etmeli. Uzun yüzlü olan kişiler tercih ederse daha kısa yüzlü bir görünüm elde edebilir.

sac-kesim-modelleri-2021
Tarz Saç Kesim Modelleri 2021 Yılınızı Güzelleştirsin!

Saçı daha hacimli ve sağlıklı göstermek için saç kesimini tercih edebilirsiniz. Ancak temelden çözüm bulabilmek için beslenmenize dikkat etmeli, takviyeler almanız gerekmektedir. Elbette takviyelere doktor gözetiminde başlamanız önerilmektedir. Omega-3 saç sağlığı açısından en çok önerilen takviyeler arasındadır. Ve beslenme yoluyla da elde edilebilir. Fakat faydaları bununla da sınırlı kalmaz! Omega 3 Faydaları ile 10 Adımda Sağlıklı Yaşamın Sırları yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap