1 Şişe Bomonti Filtresiz Kalori Ne Kadar?

bomonti-filtresiz-kalori

Diyet yapanlar ya da yediklerine dikkat eden kişiler tarafından Bomonti filtresiz kalori miktarı araştırılmaktadır. Diyetlerde kalori hesabı yapmak gerekiyor. Aksi takdirde kontrolsüz kalori alımı kilo vermekten çok hesapsız kilo alımına sebep olmaktadır. Biraların içeriği çoğu zaman benzer olsa da kalori açısından ufak farklılıklar olabilmektedir. Bu yüzden tercih ettiğiniz bira markasına göre kalori araştırması yapmalısınız. Yazımızın devamında Bomonti filtresiz kalori miktarı ve diğer biraların kalorilerine ulaşabilirsiniz.

Bomonti Filtresiz Kalori Ne Kadar? Bira Kalori Miktarları Listesi!

Bomonti filtresiz bira kaç kalori sorusu için verilecek cevap kesin ve tektir. Ancak kimi biralar boyut ya da içerik neticesinde değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra light biralar da bulunmaktadır. Şekersiz olmasından dolayı diyette içilebilir olarak görülse de özellikle dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde kişilerin kontrolsüz bira tüketimi çoğu zaman toplumda da kabul edildiği üzere ‘bira göbeği’ oluşturabilir.

1- Bomonti Filtresiz Kalori Miktarı

1 Şişe Bomonti Filtresiz Kalori Ne Kadar?

Bomonti filtresiz bira, 50 cl olarak satışa sunulmaktadır. Ortak bir boyutta satışa sunulması Bomonti filtresiz kalori miktarı hesabında kolaylık sağlamaktadır. Boyuta bağlı olarak ayrı bir araştırma yapmanıza gerek yoktur. Bomonti filtresiz kalori miktarı, 201 kcal olarak hesaplanmaktadır.  Günlük kalori tüketim miktarının 1500 kalori olduğunu düşünürsek bir içeceğe göre oldukça yüksek kaloriye sahiptir.

2- Carlsberg Kalori 50 Cl Ne Kadar?

Bira tüketiminde sık tercih edilen markaların arasında Carslberg bulunuyor. 50 cl boyutuyla en geniş satış gelirini elde ediyor. Bomonti filtresiz kalori miktarı ile kıyaslandığında Carlsberg kalori 50 cl kalorisi fazladır. 50 cl Carlsberg kalori miktarı 210 olmaktadır. 33 cl boyutuyla tüketecekseniz 139.1 kalori alırsınız.

3- Bud Bira Kalori Miktarı Kaçtır?

Bud bira kalorisi ile günlük tüketimde sorun çıkarabilecek bira markaları arasındadır. Bud, 50 cl ve 33 cl satışı yapmaktadır. Eğer 50 cl Bud bira tüketecekseniz tek bir şişede alacağınız kalori miktarı yaklaşık olarak 220 kalori olmaktadır. Bomonti filtresiz kalori kıyaslamasında yine çok yüksek çıkmaktadır. 33 cl kalorisinde ise 145 kalori olarak belirlenmiştir.

4- Corona Bira Kalori Miktarı Nedir?

2019 salgının ortaya çıkmasıyla sosyal medyada özellikle şaka malzemesi olan Corona biraları çok dikkat çekmektedir. Salgının ismiyle benzerlik gösterse de elbette alakası yoktur ve yıllardır üretilmektedir. Corona bira kalori miktarı 50 cl için 224 olmaktadır. Ancak 33 cl Corona bira kalorisi 148 kalori olacaktır. Herhalukarda Bomonti fitresiz kalori miktarına göre fazla olmaktadır.

5- Amsterdam Bira Kalori Miktarı

Amsterdam bira kalori miktarıyla diyetlerde neredeyse yer verilmemesi gereken bir markadır. Almanlar tarafından üretilen ve dünya çapında satışa sunulan biranın kalori miktarı Bomonti filtresiz kalori miktarı ile kıyaslanamayacak düzeyde fazladır. En çok tüketilen 50 cl Amsterdam birasının kalorisi 364 kaloridir. 33 cl boyutunda kalori miktarı ise 230 kaloridir!

6- Miller Bira Kalori Miktarı

Bomonti filtresiz kalori miktarı ile benzerlik gösteren bira markalarından birisi Miller oluyor. Miller bira kalori miktarı 50 cl için yaklaşık olarak 212 kcal ölçülmüştür. Gelgelelim Bomonti filtresiz kaç kalori sorusunun cevabına göre çok ufak miktarda fazla çıkmaktadır. Daha düşük kalorilisi olan 33 cl tercih edilebilir. 33 cl Miller bira kalori miktarı 140 kalori gibi daha düşüktür.

7- Light Bira Kalori Miktarı Kaçtır?

Light bira daha düşük kalorili ve alkollü olarak satışa sunulmaktadır. Her bira markası özellikle diyet yapan kişilerin de tüketebilmesi amacıyla bu tarz biralar üretmektedir. Ancak her markanın light bira kalorisi değişiklik gösterecektir. Efes light bira kalorisi 33 cl için 81 kaloridir. Başta Bomonti filtresiz kalori ve diğer bira markalarının kalorilerine göre daha tüketilebilir olmaktadır.

Bira Kalori 50 Cl için Kilo Aldırır mı?

En çok tartışılan konuların başında bira kilo aldırır mı konusu olmaktadır. Biranın toplum içinde çoğu zaman kilo aldırdığına dair bir bilgi bulunmaktadır. Aslında yanlış olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü biralar içinde bulundurduğu arpa ve buğdaydan dolayı şekerli olmaktadır. Şeker neticesinde özellikle karın ve belde yağlanma yapar.

Ancak Bomonti filtresiz kalori miktarı incelendiğinde tek bir biranın direkt olarak kilo yapacağını söylemek mümkün değildir. Kalori miktarlarını takip ederek günlük tüketim sayınızı ayarladığınız müddetçe kilo yapmayacaktır. Fakat Amsterdam gibi yüksek kalorili biraların kilo yapma olasılığının da daha fazla olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bira Kalori 500 ML Diyette Ne Kadar Tüketilmeli?

Diyette en çok light biralar tüketilmektedir. Light biraların kalori miktarı düşük olmasından dolayı doğru tercih olacaktır. Efes gibi light biraların kalori miktarını 81 kabul edersek günde tüketeceğiniz diğer kalori miktarına göre 1 adet içmenizde sakınca yoktur. Ancak Bomonti filtresiz kalori miktarı günlük tüketiminizde açığı varsa tüketilebilir. Maksimum haftada 1-2 adet tüketilmesi gerekmektedir.

Diyette sık sık tüketilen ya da önerilen temel besinler bulunmaktadır. Yeşil elma diyetlerin vazgeçilmez tüketim besinleri arasında bulunur. Fakat gerçekten yeşil elma kalorisi ile diyetlere uygun mudur? Günde kaç adet yeşil elma tüketmek doğru olacaktır? Eğer siz de tüm bunlara dair sorualra sahipseniz, 1 Adet Yeşil Elma Kaç Kalori yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık