İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kaç Kalori

100 Gram Beyaz Çikolata Kalori Miktarı Ne Kadar?

100 Gram Beyaz Çikolata Kalori Miktarı Ne Kadar?
+ - 0

Beyaz çikolata kalori miktarı toplum içinde daha masum görülen bir durumdur. Peki gerçekten bitter çikolataya göre daha mı düşüktür? Kakaolu çikolataya göre kilo aldırmaz mı? Başta diyet uygulayanlar olmak üzere çikolataların kalori miktarı kontrol edilmelidir. Böylece gün içinde tüketilecek bir beyaz çikolata kalori miktarına göre ayarlanır. Diyette zorluk yaşatmadığı gibi aynı zamanda sağlıklı bir yaşam da sunar.

Beyaz Çikolata Kalori Miktarı Ne Kadar? 1 Kare Beyaz Çikolata Kaç Kalori?

Çikolata belki de diyette en çok bırakmanın zor olduğu besinler arasında yer alır. Diyete karşı tutulan takım bu noktada sizin için kolaylaştırıcı ya da zorlaştırıcı olacaktır. Diyette elbette yenilen besinlerin kalorisi fazlaysa bunu çoğu zaman yememeniz gerekir. Fakat beyaz çikolata kalori miktarı öğrenip, sonrasında kontrollü tüketim sağlayabilirsiniz. Bunu tüm ‘yasaklı’ olarak adlandırılan besinler için gerçekleştirebilirsiniz.

1- Sütlü Çikolata Kalorisi Ne Kadar? Beyaz Çikolata Kalori Miktarı

Beyaz çikolata kalori miktarı 100 gram üzerinden genel olarak hesaplanmaktadır. Alacağınız beyaz çikolatanın bir paketinin kaç gram olduğuna bakarak, kalori kıyaslaması yapabilirsiniz. 100 gramlık bir beyaz çikolata kaç kalori diye merak ediyorsanız, 584 kcal olduğunu belirtmemiz gerekiyor. 100 gram için bu kalori miktarının gerçek anlamda dikkat edilmesi gerektiğini göstermektedir.

2- Beyaz Çikolata Gofret Kalori Miktarı

beyaz-cikolata-kalori-miktari-ne-kadar

Ülker markası tarafından çıkartılan ve çoğunlukla bilinen gofret olan beyaz çikolata, 35 gramlık boyutlarıyla satışa sunulmaktadır. 35 gramlık bir beyaz çikolatalık gofret çikolatasının kalorisi 520 kalori olarak biliniyor. 520 kaloriyi sadece bir paketten alacağınızı düşünerek tüketmekte fayda var.

3- Nestle Beyaz Çikolata Kalori

Beyaz çikolata için en bilinen markalar arasında Nestle beyaz çikolata bulunuyor. Nestle markasından çıkan beyaz çikolata kalori miktarı 100 gram için yaklaşık 537 kcal olarak hesaplanmıştır. Bitter çikolata kalori miktarı ile kıyaslandığında yüksek bir kalori olduğunu belirtmek gerekiyor.

4- Damak Beyaz Çikolata Kalori Miktarı

beyaz-cikolata-kalori-miktari-ne-kadar
Beyaz Çikolata Kalori Miktarı Ne Kadar?

Damak beyaz çikolata, %85 beyaz çikolata ve %15lik fıstık içeriği ile satıcıların önüne çıkıyor. Çikolatanın tek porsiyonluk tüketiminde (1 kare) kalori miktarı 141 kcal olarak belirtiliyor. Tek karede alacağınız kalori miktarı için oldukça yüksektir. Aynı zamanda paketinden 100 gramlık kalori miktarını da öğrenebilirsiniz. Fakat tüketirken dikkatli olunması gerekiyor. 100 gramlık kalori miktarları kıyaslandığında siyah çikolata kalori miktarıyla neredeyse aynı olduğu görülüyor.

5- Ülker Beyaz Çikolata Kalori Miktarı

Ülker antep fıstıklı beyaz çikolata içerisinde kalori miktarını hem 100 gram hem de 2 karesi ile kıyaslayarak öğrenebilirisinz. Fıstıklı beyaz çikolata kalori miktarı 2 karede tam 145 kalori içermektedir. Damak ile kıyaslandığında daha düşük olduğunu söylemek mümkündür.

6- Nestle Crunch Beyaz Çikolata Kalori Miktarı

beyaz-cikolata-kalori-miktari-ne-kadar

Atıştırmalık olarak genelde çocuk ya da yetişkinlerin elinde görmeye alışık olduğumuz çikolata markaları arasında Nestle Crunch yer alıyor. Nestle Cruch’ın beyaz çikolata kalorisi 100 gramı için 531 kalori olarak yansımaktadır. Paketi 100 gram olmadığından bir paketinden bu kaloriyi almayacağınızı bilmelisiniz. Yaklaşık 2 paketi yediğinizde bu kaloriyi almış olursunuz.

Bitter Çikolata ve Sütlü Çikolata Kalori Miktarı Aynı mı?

Çoğu zaman bitter çikolatanın sütlü çikolataya göre daha az kalorili olduğu söylenmektedir. Öncelikle markadan markaya bu kalori hesaplamasının farklı olacağını bilmelisiniz. Kimi bitter markalı çikolataların 100 gramındaki kalori miktarı gerçekten sütlü çikolataya göre düşük olabilmektedir. Örneğin Ülker bitter kare çikolata. Ancak çoğu markanın bitter çikolata ve sütlü çikolata kalori miktarı aynıdır.

Beyaz Çikolata Kilo Aldırır mı?

Beyaz çikolata kalori miktarını sizlerle paylaştık. Kalori miktarları günlük tüketilmesi gereken kalori miktarına vurulduğunda gerçekten fazla olabilmektedir. Ancak 2-3 günde bir olacak şekilde 1-2 kare çikolata yemeniz sisze kesin olarak kilo aldırmayacaktır. Eğer her gün ve tüm paketi yiyecek şekilde tüketim gerçekleştirirseniz kilo almanız kaçınılmaz olabilir. Üstelik yediğiniz bu çikolataları eritecek bir spor yapmıyorsanız, başka besinlerden kalori açığı oluşturmuyorsanız olasılık daha fazladır.

beyaz-cikolata-kalori-miktari-ne-kadar

Besinlerin kalori miktarını bilerek kilo aldırıp aldırmadığı hakkında net bir yanıt vermek çok zordur. Çünkü gün içinde besleneceğiniz diğer besinlerin kalori miktarları da kilo almanızda etkili olacaktır. Günlük tüketeceğiniz kalori miktarını hesaplayarak ancak kilo alıp almayacağınıza dair karar verebilirsiniz.

Beyaz çikolata kadar gofretli bildiğimiz çikolataların tüketimi günümüzde fazladır. Yetişkinlerden çok çocukların elinde görülen bu çikolataların kalorisi hakkında bilginiz ne durumda? İsterseniz, birçok çikolataya dair kalori miktarını tek bir yazıdan öğrenebilirsiniz. 1 Adet Çokonat Kaç Kalori yazımızda sizin için Çokonat dahil birçok çikolatanın kalorisi hakkında bilgi verdik.

Yazar Hakkında

Yorum Yap