İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kaç Kalori

1 Adet Yeşil Elma Kaç Kalori?

1 Adet Yeşil Elma Kaç Kalori?
+ - 0

Diyetlerde en çok merak edilen soru 1 adet yeşil elma kaç kalori olmaktadır. Elma tüketimi meyveler arasında en çok tercih edilen seçimdir. Elmanın içerdiği vitaminler, kolay ulaşılabilir olması ve tadının sevilmesiyle birlikte kişiler tarafından satın alınmaktadır. Gerek diyetlerde gerek normal yaşam içerisinde merak edilen sorulara birlikte cevap aramaya ne dersiniz? 1 adet yeşil elma kaç kalori, yeşil elma diyette yenir mi?

1 Adet Yeşil Elma Kaç Kalori? Yeşil Elma Değerleri

Türkiye’de elmasıyla meşhur olan her ne kadar Amasya olsa da elmanın zor coğrafyalara ayak uydurması sayesinde birçok şehirde üretilmektedir. Elmanın çok sayıda raflarda yer alması bu sayede mümkün olur. Kişilerin neredeyse her zaman evinde bulunur. Diyet konusunda da 1 adet yeşil elma kaç kalori araştırmaları ve daha fazlası yapılır.

1 Adet Yeşil Elma Kaç Kalori? Yeşil Elma Şeker Oranı Kaçtır?

1-adet-yesil-elma-kac-kalori
1 Adet Yeşil Elma Kaç Kalori?

1 adet yeşil elma ortalama olarak 90 grama denk gelmektedir. 90 gramlık 1 adet yeşil elma kaç kalori diye soracak olursanız yaklaşık olarak 54 kalori olmaktadır. İçerisinde %93 oranında yüksek bir karbonhidrat bulunmaktadır. Bu yüzden tüketimi konusunda dikkatli olunmalıdır. %3 protein, %3 oranında yağ oranına sahip olduğu da bilinir. Yağ oranının düşük olması kilo aldırmama konusunda faydalı olmaktadır. Şeker oranı ise yaklaşık %8 oranında mevcuttur.

1 Adet Orta Boy Yeşil Elma Kaç Kalori?

Elmaların tamamında aynı bir düzen ve boyut bulunmamaktadır. Bu yüzden internet aracılığıyla 1 adet yeşil elma kaç kalori sorusu kadar orta, büyük ve küçük gibi araştırmalar da yapılır. Orta boy elma aslında daha önce cevap verilen 90-100 grama yaklaşık olarak denk gelir. Ortalaması bu civarlarda alınır. Bu yüzden orta boy yeşil elma kalorisi  54-56 kcal arasında değişiklik gösterir.

Küçük Yeşil Elma Kalori Ne Kadar?

1-adet-yesil-elma-kac-kalori

Orta boy yeşil elmanın kalori miktarına göre yaklaşık olarak elinizde bulunan elmanın kalorisini tahmin edebilirsiniz. Örneğin küçük yeşil elmanın gram olarak orta boy ile arasında 45 gramlık fark olduğunu düşünelim. 45-50 gramlık bir elmanın kalori miktarı 27-30 kcal arasında değişiklik gösterir. Bu miktar günlük kalori miktarının 1500-2000 kalori olması gerektiği düşünüldüğünde oldukça az kalmaktadır.

1 Tam Kırmızı Elma Kaç Kalori? 1 Adet Kırmızı Elma Kaç Kalori?

Yeşil elmayla kırmızı elma arasında içerik olarak çok bir fark olmasa da kalori açısından farklılık olduğu belirtilmektedir. Orta ebatlarda sayabileceğimiz bir kırmızı elmanın kalori miktarı 72 kcal civarlarına kadar çıkabilmektedir. 1 adet yeşil elma kaç kalori sorusuna verilen cevap ile bu yönden değişiklik gösterir.

1 Adet Ekşi Elma Kaç Kalori?

Ekşi elmalar her zaman yeşil elmalardan oluşmaktadır. Bu yüzden 1 adet ekşi elma kaç kalori sorusu kadar, 1 adet yeşil elma kaç kalori sorusunun cevabı aynı olmaktadır. Ekşi elmaların kalori miktarı, 54 kcal olmaktadır. İki elma arasında herhangi bir farklılık yoktur. Kırmızı ve sarı elma daha tatlı olduğu için içerik ve kalori olarak farklılık gösterecektir.

Yeşil Elma Kalori Kilo Aldırır mı?

Yeşil elma ister orta boy ister büyük boy olsun sahip olduğu kalori miktarı ile oldukça düşük olmaktadır. Günlük sağlıklı bir kiloya sahip kişinin alması gereken kalori miktarı ortalama olarak 1500 – 2000 olmaktadır.  Bu açıdan kıyaslama yaparsak, elmanın günlük tüketimde herhangi bir zararı olmayacaktır. Çünkü 54 kcal günlük tüketim için çok düşüktür. 1 adet yeşil elma kaç kalori, yeşil elma kalori kilo aldırır mı konusunda bu yüzden tedirginlik yaşamanıza gerek yoktur.

Yeşil Elma Diyette Yenir mi?

1-adet-yesil-elma-kac-kalori

Diyet esnasında yasaklı olan bazı besinler bulunmaktadır. Ancak diyetisyenler meyve konusunda neredeyse herhangi bir yasaklama yapmamaktadır. Özellikle yeşil elma yasaklamak bir yana özellikle tüketilmesi önerilir. Çünkü yeşil elma sahip olduğu değerler neticesinde uzun süreli tok tutma özelliğine sahiptir. Ara öğünleriniz de değerlendirebilirsiniz. Yağ yakımını hızlandırdığına dair de bilgiler bulunmaktadır.

Diğer Merak Edilen Kalori Miktarları

1 adet yeşil elma kaç kalori sorusu gibi internete ve diyetisyenlere yönlendirilen farklı besinler, tarifler bulunmaktadır. Özellikle kişilerin sık sık tükettiği meyvelerin bu listede yer aldığını görebilmek mümkündür. Gelin birlikte farklı besinlere dair kalorileri inceleyelim.

1- 1 Adet Muz Kaç Kalori?

Muz, elmaya kıyasla daha fazla kalori miktarına sahiptir. Orta boy bir muz yaklaşık 100 grama denk gelir.  100 gram muz yaklaşık olarak 88 kcal etmektedir. Hem diyette hem de günlük hayatta elmaya nazaran tüketim esnasında daha dikkatli olmak gerekir. Elmaya kıyasla ortalama 30 kalorilik bir farkı söz konusudur.

2- 1 Yumurta Kaç Kalori?

Günümüzde yumurtaların bile boyutlarında değişiklik olmaktadır. Mutfak tartısıyla 100 gram bir yumurtayı ölçerek net kalori takibi yapabilirsiniz. 100 gram yumurta (hem sarısı hem beyazı) 155 kcal olarak yansımaktadır. İçeriğindeki protein ve zengin besin değerlerinden dolayı tüketirken çekinmemelisiniz. Çünkü uzun süreli tokluk katarken aynı zamanda kas oranınızın da artmasında etkili olmaktadır.

3- 1 Haslanmis Yumurta Kaç Kalori?

1 adet yeşil elma kaç kalori konusu kadar haşlanmış yumurta kalorisi merak konusu olmaktadır. Yiyecek ve besinlerin farklı işlemlere tabi olması kalorilerinde değişikliğe sebep olmaktadır. Özellikle ekstra eklenen baharatlar kalori takibinizi zorlaştırabilir. 1 adet tam haşlanmış yumurtanın kalori miktarı 74 kcal olarak belirlenmiştir.

1-adet-yesil-elma-kac-kalori

Yazı içerisinde 1 adet yeşil elma kaç kalori sorusuna sizler için yanıt aradık. Diyet esnasında sık tüketilen bir meyve oluşu kalori takip listesinde yer almasına sebep olmaktadır. Özellikle yeşil meyve ve sebzeler bu kategoriye girmektedir. Brokoli, diyet esnasında tüketilmesi önerilen düşük kalorili sebzeler arasındadır. Peki brokoli hakkında neler biliyorsunuz? Brokoli Faydaları ve Hiç Duyulmamış 8 Bilgisi yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap