1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Kısa Saç Modelleri 2021 Trendi ile Tarzınızı Konuşturun!

Kısa Saç Modelleri 2021 Trendi ile Tarzınızı Konuşturun!
+ - 0

Kısa saç modelleri 2021 modasına ayak uydurmaya ne dersiniz? Uzun saç kullanımı dönem dönem kişileri oldukça zorlamaktadır. Bu yüzden daha kolay kullanıma sahip olan kısa saç modellerini tercih ederek siz de rahatlayabilirsiniz! İster kısa katlı saç modelleri 2021 modası isterseniz kısa kıvırcık saç modelleri 2021 modasına ayak uydurmak sizin elinizdedir. Gelin saç yüzünüze uygun olabilecek modelleri birlikte inceleyelim.

Kısa Saç Modelleri 2021 Kesim Modası

Saç modası dönem dönem değişiklik gösteren ancak kimi zamanda ortak bir popülerliğe sahip olarak modeller çıkarmaktadır. Hiç eskimeyen modelleri her dönem tercih edebileceğiniz gibi mevsimler arası değişiklik de ortaya koyabilirsiniz. Kısa saç modelleri 2021 modasında her tarz saç sahibi kişiliği görebilirsiniz. Seçim esnasında sadece yüz hatlarınıza ve isteğinize göre seçim yapmaya dikkat etmelisiniz.

1- Asimetrik Küt Kesimleri

kisa-sac-modelleri-2021-trendi

Yuvarlak yüzler 2021 kısa saç modelleri arasında eskimeyen bir saç modelinin farklı yorumlanması yer alıyor. Küt saç kesimi klasikleşmiş ve kullanımı kolay modeller arasında yer alıyor. Bu saçın bakımı ve şekillendirmesi oldukça rahat oluyor. Genelde düz, ince telli saçların tercih ettiği görülüyor. Asitmetrik duruşu klasikleşmiş küt saçın daha farklı bir havaya girmesini sağlıyor.

2- Bob Saç Kesimi

Kısa saç ombre modelleri 2021 yılına en çok bob saç kesimi ile damga vurmuştur. Bob kesim saçında dalga isteyenlerin vazgeçemediği modellerin başında yer alıyor. Oldukça kısa bir model olmasının yanı sıra kafanın arka kısmında yer alan kabarık alanı sayesinde yüzünüzün soluk kalmasına engel olacaktır. Özellikle ombre modelleriyle birleştiğinde sarının tonlarını bir arada bulundurarak sizi daha genç gösterecektir. Dilerseniz dalgalı kullanabileceğiniz gibi çok bir bakım yapmadan da kullanabilirsiniz.

3- Kıvırcık Saç Modelleri

kisa-sac-modelleri-2021-trendi

Kısa kıvırcık saç modelleri 2021 yılı için tercih edebileceğiniz kesimler arasında yer alıyor. Kısa saç modelleri 2021 senesinde alışılık olunan doğal buklelerin kısa boyutta kullanılması daha farklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Doğal buklelerin kullanımı uzun saç için oldukça zordur. Fakat bu buklelerin daha kısa versiyonları hayatınıza kolaylık getirecektir. Daha az uğraş ve hazırlanma ile dilediğiniz şıklığı elde edebilirsiniz. Kısa saç modelleri erkek için de uygun modeller arasında yer alıyor.

4- Omuz Hizasında Düz Kesim

Çok kısa model kullanmak istemeyenler için ideal boy omuz hizasında saç modelleri 2021 olmaktadır. Omuz hizası ister kıvırcık ister düz kullanım için uygun olmaktadır. Omuzlarda saç kullanımı özellikle düz ve ince saçlara sahip olanlara uğraşsız kullanım imkânı sunmaktadır. Sadece kısa saç modelleri 2021 değil aynı zamanda geçmiş dönemlerin de modası olarak karşımıza çıkıyor.

5- Katlı ve Havalı Kesimler

kisa-sac-modelleri-2021-trendi

Katlı küt saç modelleri 2021 yılında sivri yüzlerin özellikle tercih edebileceği kesimler arasında bulunuyor. Uzun yüzlerin kısa saç kullanımı tehlike yaratabilir. Özellikle çene yapınızın daha çok ön plana çıkması muhtemeldir. Ancak dilerseniz bu durumu katlı kesim yaparak ufak püf noktalar uygulayabilirsiniz. Katlar saçın daha volumlu ve aynı zamanda yüzünüzü oval durmasını sağlayacaktır. Eğer cesaretiniz varsa farklı renklere de boyayabilirsiniz. Kısa katlı saç modelleri 2021 yılıyla sınırlı kalmayarak 2022 modası olarak da karşımıza çıkacağa benziyor.

6- Kahküllü Küt Kesimler

Kahkül, uzun alna sahip olanların tercih edebileceği kesimlerdendir. Kahküller sayesinde alnınızda yer alan boşluğu kapatabilirsiniz. Özellikle 2021 saç modelleri kadın için küt kesimle birleşmiş kahkül modelleri oldukça modadır. Yuvarlak yüz hattına sahipseniz düşünmeden gerçekleştirmelisiniz. Boynunuzun uzunluğu varsa saç boyutunu daha da kısaltabilirsiniz.

7- Modern Kısa Saç Modelleri 2021

Modern kısa saç modelleri 2021 modasına damga vurdu! Modern olmasını sağlayan ise alışık olmayan kesimlerden kaynaklanmaktadır. Erkek kısa saç modelleri 2021 modasına benzer şekiller burada mevcuttur. Asimetrik, havalı ve modern kısa saç modelleri 2021 modasına siz de ayak uydurarak farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Küçük surata sahip olanların çok rahat tercih edebileceği kesimler arasında yer alıyor. Ancak düz model dışında kıvırcık gibi modellerin kullanılması zordur.

kisa-sac-modelleri-2021-trendi
Kısa Saç Kesim Modelleri 2021 Trendi!

2021 kısa saç modelleri kadın ve erkekler için değişiklik gösterebilmektedir. Ancak sadece saç kesimi değil aynı zamanda saçı ve cildi besleyici beslenmeye dikkat etmek gerekir. Güzel bir saç modelini bebek gibi bir cilt ile bütünleyebilirsiniz. Cilt ve saç güzelliğine en iyi gelen bakımların arasında aloe vera bulunuyor. Aloevera Suyu Faydaları Nelerdir? 2 Adımda Aloevera Suyu Nasıl Hazırlanır yazımızı okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap