1. Ana Sayfa
 2. Güzellik

5 Farklı Doğal Tüy Dökücü Krem ile Tüy Derdine Son Verin!

5 Farklı Doğal Tüy Dökücü Krem ile Tüy Derdine Son Verin!
+ - 0

Herkes istenmeyen tüylerden doğal tüy dökücü krem aracılığıyla kolay bir şekilde kurtulmak ister. Özelikle de kadınlar. Pürüzsüz bir cilt için yüzlerce jel ve krem bulunmaktadır. Tabi bu tüy dökücü krem ve jeller, kimyasallardan oluştuğu için hem cilt dokusuna zararlı hem de ekonomik yönden can yakmaktadır. Kimisi de tüyler için, ağda yaptırıyor. Bu da en acı çektiren yanlarından bir tanesidir. Hem cilt dokusuna zarar vermeden hem de uçuk paralar harcamadan siz  de, ev yapımı doğal tüy dökücü krem yapabilirsiniz.

Evde yapacağınız doğal tüy dökücü kremler, sizi bir defa tüm tüylerden kurtarmasa bile, bir kaç defa bu kremler kullanıldığında daha az tüyün çıktığına ve çıkan tüylerin de çok çiliz ve güçsüz tüyler olduğunu göreceksiniz. Ev yapımı doğal kremler için bu yazımızı, sonuna kadar okuyarak istenmeyen tüylerden kurtarabilirsiniz.

5 Farklı Ev Yapımı Doğal Tüy Dökücü Krem Tarifi

Bacak, kol ve genital bölgelerde istenmeyen tüyler için, ev yapımı doğal tüy dökücü krem tarifleri ile tüm istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız. Ayrıca hem sağlığa zarsız hem de herkesin kolayca ve fazla para harcamadan yapabileceği kremlerdir. Ev yapımı 5 doğal tüy dökücü krem tarifi şunlardı

1- Tüyleri Zayıflatan Krem: Tuz ve Limon

Tuz ve limon karışımlı kremi yaptıktan sonra, istenmeyen tüylerinize uygulayın. Tüylü bölgeye uygulandıktan sonra bu kremin, 1-2 saat cilt üzerinde durmasını ve kurulmasını bekleyiniz. Ardından, ılık su ile kremi uyguladığınız bölgeyi durulayın. Bu kremin uygulanıldığı bölgelerde zayıf ve güçsüz tüylerin döküldüğünü ve dökülmeyen tüylerin kök kısımlarının zayıfladığını göreceksiniz.Krem ve jeller gibi kimyasal içermeyen tuz ve Limon karışımı ile istenmeyen tüylerinizden kurtulun. Kökleri zayıflatarak dökülmesini sağlayan tuz ve Limon karışımı için gereken; bir kaba 1 adet taze sıkılmış limon suyu ve 1-2 çay kaşığı tuz ilave ederek karıştırın.

ev-yapimi-dogal-tuy-dokucu-krem

Bu kremi 1-2 ay içinde 4-5 defa uygulandığında tüylerinizin çoğunun döküldüğünü göreceksiniz. Fakat, bu kremi uygularken, kök kısımlarına uygulaya özen gösterin. Ayrıca Bu karışım kremi, cildimizde hafif kızarıklığa, kaşıntıya veya yanmaya neden olabilir. Tuz veya limona alerjiniz varsa, bu karışımı cildinize uygulamayın.

2- Doğal Tüy Dökücü: Ceviz Külü

Kimyasal ve pahalı tüy dökücü kremler yerine doğal karışımlar mı, tercih ediyorsunuz. O zaman Ceviz külü karışım keremi tam da size göredir. Sizi, hem istenmeyen tüylerden hem de para harcamaktan kurtaracaktır.

Ceviz kürü kremi, hazırlamak için sırasıyla:

 • Yarım kilo (isteğe bağlı) ceviz kabuğunu bir araya toplamak,
 • Ceviz kabuklarını yakarak, külünü elde etmek (külü toplayabilmek için uygun ve kolay toplanabilir bir yerde yakmaya özen gösterin),
 • Elde ettiğiniz ceviz külünü, bir kaba veya bardağa koyarak üzerine bir miktar şu ilave edin,
 • Ceviz külüne, su ilave ettikten sonra 24 saat bekleyiniz.

ev-yapimi-dogal-tuy-dokucu-krem

Yukarıda yer alan adımları uyguladıktan sonra ceviz külü, krem haline gelecektir. Krem haline gelen bu karışım kremi, istenmeyen tüylerin üzerine pamuk veya gazlı bez yardımı ile uygulayın. Ayda 2-3 defa bu kralım uygulandıktan sonra, o bölgede tüylerin daha seyrel ve zayıf olduğunu fark edeceksiniz.

3- Yumurta akı ve Toz Şeker Kremi

Ev Yapımı doğal tüy dökücü krem tarifleri arasında en çok kullanılan yumurta akı ve toz şeker karışımıdır. Tabi, buna ilave olarak mısır unu da büyük etki sağlamaktadır. İstenmeyen bölgelere uygulanan bu karışım, tüylerin zayıflamasına ve güçsüz bir şekilde dökülmesine neden olur.

ev-yapimi-dogal-tuy-dokucu-krem

1 defa da etkisi hemen hemen hiç görülmese de, haftada bir kez uygulanan bu krem, uygulanan bölgedeki tüylerin seyrekleştiğini göstermektedir. Doğal tüy dökücü krem tarifi ve hazırlanışı ise şu şekildedir;

 • 1 adet yumurta akı ( Yapmak istediğiniz krem miktarına göre yumurta sayısı değişebilir),
 • 1-2 kaşık mısır unu
 • 1 kaşık toz şeker

Bu malzemeleri bir kaba koyarak, krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra tüylerin dökülmesini istediğiniz bölgeye uygulayın. 30-40 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulayın. Bu doğal tüy dökücü kremi bir kaç defa uyguladıktan sonra, tüylerinizin daha seyrek ve daha geç çıktığını göreceksiniz.

4- Tüy Döken Bir Karışım Daha: Portakal Kabuğu Püresi

Portakal Püresi için doğal tüy dökücü krem tarifleri listesinde bir de portakal püresi yer akmakladır. Portakal kabuklarından elde edilen püre, sürülen bölgelerdeki tüylerin zayıflamasını sağlayarak, ilerleyen zamanlarda dökülmesini sağlamaktadır.

 • Portakal kabuğu ( mümkün olduğunca beyaz kısmı almamak)
 • Bir kaşık zeytinyağı

ev-yapimi-dogal-tuy-dokucu-krem

Bu iki malzemeyi bir araya getirdikten sonra püre haline getirmek için, robottan geçirilmelidir. Daha sonra krem haline gelen bu karışımı, tüylerin dökülmesini istediğiniz bölgeye sürerek 45-50 dakika bekletilmelidir. Daha sonra ılık su ile durulanmalıdır. Bu karışımı haftada 3-4 defa aynı bölgeye sürdükten sonra tüylerin azaldığını ve o bölgede artık tüylerin çıkmadığını fark edeceksiniz.

5- Doğal Tüy Dökücü Krem Konusunda 1 Numara: Zerdeçal Kremi

 İstenmeyen tüyler, sizi rahatsız mı ediyor? İşte çözümü: Zerdeçal kremi. Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu krem ile tüm istenmeyen tüylerden kurtulacaksınız. Yapmanız gereken tek şey; bu karışımı haftada 2-3 defa uygulamaktır.

ev-yapimi-dogal-tuy-dokucu-krem

Zerdeçal kremi için:

 • Birkaç yemek kaşığı zerdeçal tozunu bir kaseye koyun,
 • Üzerine biraz toz şeker ve süt ilave edin, daha sonra macun kıvamına gelene kadar tahta kaşık ile karıştırın.

Kreminiz, uygulayabilme kıvamına geldiğinde vücudunuzda istemediğiniz tüylere uygulayın. Eğer kıvamı isteğiniz gibi değilse, zerdeçal ekleyerek katılaştırabilir veya süt ekleyerek yumuşayabilirsiniz.

Sonuç!

Doğal tüy dökücü krem tarifleri listesinde sizler için derlediğimiz bu karışımları, düzenli bir şekilde uyguladıktan kısa bir süre sonra tüylerinizin döküldüğünü ve artık tüylerin çıkmadığını fark  edeceksiniz. Ayrıca tamamen doğal ve ekonomik olan bu kremler, sizin hem sağlığınızı riske atmayacak hem de devinizi fazla yakmayacaktır. Zaten hemen hemen tüm bu malzemeler her evde bulunmaktadır.

ev-yapimi-dogal-tuy-dokucu-krem
Ev Yapımı Doğal Tüy Dökücü Krem Tarifleri ile Tüy Derdine Son!

Cilt pürüzsüzlüğünü sağlamak tüylerden kurtulma ve bazı püf noktaları gerçekleştirmekle mümkün olmaktadır. Evinizde rahatlıkla uygulayabileceğin rutin bakımların yanı sıra cilt bariyerinizi koruyarak besinleri tüketmeniz oldukça önemlidir. Cildi Yenileyen Besinler ile 10 Adımda Güzellik Sırları yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap