1. Ana Sayfa
 2. Güzellik

En Ekonomik İstanbul Güzellik Merkezleri için 5 Adres!

En Ekonomik İstanbul Güzellik Merkezleri için 5 Adres!
+ - 0

İstanbul güzellik merkezleri bakımından oldukça fazla seçenek sunan bir metropol şehirdir. Hemen her semtte her bütçeye uygun güzellik merkezi bulmak olasıdır. Hatta öyle ki pek çok semtinde birden fazla seçenek mevcuttur. İstanbul, güzellik merkezleri listesi kabarık bir şehirdir.

İstanbul’da en iyi güzellik merkezi arayışı içerisinde olanlar elbette ki ilk olarak mekanın hijyenik oluşuna ve kadronun işini bilen uzman kişilerden oluşmasına dikkat etmektedir. Fakat bunun yanı sıra İstanbul trafiği sebebi ile İstanbul güzellik merkezleri içerisinde evlerine en yakın güzellik merkezi arayışına giren de azımsanamayacak kadar fazladır.

Her ne kadar “güzellik merkezi“ deyince akla ilk gelen kadınlar olsa da, özellikle son yıllarda erkeklerin de bakımlarına özen gösterdikleri ve güzellik merkezlerine cilt bakımı, lazer, kaş dizaynı gibi işlemler yaptırmak için başvurdukları bilinmektedir.

Güzelliğin Merkezi | İstanbul Güzellik Merkezleri

İstanbul’daki güzellik merkezleri aynı zamanda Türkiye’nin en ünlü güzellik merkezlerini de içinde barındırıyor. İstanbul’un en ünlü güzellik merkezleri daha çok Nişantaşı, Etiler gibi semtlerde bulunmaktadır. Ünlü güzellik merkezleri genellikle ünlü sanatçılar, youtuberlar ve fenomenlerin tercihi sonucunda bir üne kavuşmakla birlikte tabi ki yaptıkları kaliteli işler ve titizlik de tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

ekonomik-istanbul-guzellik-merkezleri

İstanbul’daki güzellik merkezlerinde genellikle birden fazla işlem yapılmaktadır. Fakat sadece tırnak bakımı, sadece cilt bakımı, sadece lazer epilasyon işlemi yapan yerler de mevcuttur. İstanbul güzellik merkezleri bulunduğu semte göre de hizmet vermektedir. Örneğin İstanbul güzellik merkezi fatih bölgesinde ise talep başka olup, Nişantaşı bölgesinde ise daha farklı olabilmektedir. Nişantaşı güzellik merkezleri genellikle saç bakımından tırnak bakımına, saunadan spaya kadar çok kapsamlı olup ona göre de fiyatlandırma yapmaktadırlar. İstanbul’da güzellik merkezlerinde ağırlıklı olarak hizmet veren branşları şöyle sıralamak mümkündür:

 • Cilt bakımı
 • Saç bakımı
 • Lazer epilasyon
 • Tırnak bakımı
 • Bölgesel zayıflama
 • Kalıcı makyaj gibi birçok alanda boy göstermektedir.

1- İstanbul Güzellik Merkezleri | Umay Güzellik Merkezi

İstanbul güzellik merkezleri arasında İstanbul’un göbeğinde, Şişli semtinde bulunan Umay Güzellik Merkezinde epilasyon, cilt bakımı, bölgesel uygulama, kalıcı makyaj gibi işlemler yapılmaktadır. İstanbul genelindeki tüm güzellik merkezleri zorunlu olarak covid-19 tedbirlerine uyduğundan dolayı hijyen kurallarına uyulduğunu belirtmek gerekmektedir.

2- Cherry Güzellik Salonu

İstanbul güzellik merkezleri içinde hijyene önem veren ve güler yüzlü ekibi ile her alanda sizi memnun bırakabilecek bir mekandır. İstanbul güzellik merkezleri listesi yapıldığında adını ilk sıralarda duyurabilecek işlemler ile hizmet vermektedirler. Bu işlemleri şöyle sıralamak mümkündür:

ekonomik-istanbul-guzellik-merkezleri

 • Buz epilasyon
 • Kalıcı makyaj
 • Cilt bakımı
 • Kalıcı oje
 • Hydrafacıal
 • Manikür
 • Pedikür
 • Kaş dizayn
 • Masaj
 • Peeling gibi çok kapsamlı bir şekilde hizmet alabilirsiniz

3- Next Estetik ve Güzellik Merkezi

Adından da belli olacağı üzere bir güzellik salonunda bulabileceğinizden daha kapsamlı ve geniş branşlarda hizmet vermektedir. İstanbul güzellik merkezleri arasında estetik bölümüne de yer veren nadide mekanlardan biridir. İşinde uzman olan ve güler yüzlü ekibi ile müşteri memnuniyetine oldukça fazla değer vermektedirler.

İstanbul Küçükçekmece semtinde bulunan bu Next estetik ve güzellik merkezi bünyesinde lazer epilasyon, dolgu, bölgesel zayıflama, kaş dizayn, manikür pedikür, peeling, cilt bakımı gibi birçok farklı konuda hizmet sunulmaktadır.

4- Global Güzellik Medikal Estetik ve Cilt Yenileme Merkezi

İstanbul güzellik merkezleri arasından olup yine estetik bölümünü de içinde barındıran bir başka güzellik merkezidir. İstanbul’un Beşiktaş semtinde bulunan Global güzellik merkezinde cilt bakımınızı ve cilt yenileme işlemlerinizi yaptırdıktan sonra Beşiktaş sahilinde gezerek, temiz havanın keyfini de sürebilirsiniz.

ekonomik-istanbul-guzellik-merkezleri
Ekonomik İstanbul Güzellik Merkezleri

Burada yapılan işlemler arasında epilasyon, ozon tedavisi, glutatyon, micro plus, yanak inceltme ve baby face işlemleri yapılmaktadır. Tüm bunların dışında kaş dizaynı ve cildi canlandırmak için birçok farklı maske çeşitleri de bulunmaktadır.

5- Estemol Güzellik Merkezi

Estemol güzellik merkezi İstanbul güzellik merkezleri içerisinde adını güler yüzlü çalışanları ve hijyenik koşulları ile duyurmuş bir güzellik merkezidir. Bunun dışında yapılan işlemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Cilt bakımı
 • Epilasyon
 • Kalıcı makyaj
 • El – ayak bakımı
 • Mimik çizgi alımı
 • Gençlik terapisi
 • Kolajen terapisi
 • Vitamin detoksu
 • Dudak hacimlendirme gibi birçok farklı alanda hizmet almanız mümkündür.

Kirpiklerinin kısa ve hacimsiz olmasından şikayetçi olanların gittiği alanlar arasında İstanbul güzellik merkezleri bulunuyor. Peki doğal yollarla evde kirpikleriniz için neler yapabilirsiniz? Evde kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemeler ile kirpiklerinizi uzatabilirsiniz. Kirpik Uzatmak için Evde Yapılabilecekler Arasında 7 Altın Kural yazımıza bakarak göz atabilirsiniz.

Güzellik Merkezleri Kapandı mı?

Pandemi döneminde kapalı duran güzellik merkezleri normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte tekrar açıldı. 2021 Ekim ayı itibari ile HES kodunuzla kontrol noktalarından geçerek kısa sürede istediğiniz hizmetleri deneyimleyebilirsiniz.

Güzellik Merkezinde Neler Yapılabilir?

Güzellik merkezine göre değişiklik gösterse de ortak işlemler bulunuyor. Kirpik lifting, dudak dolgusu, botoks, soğuk lipoliz ve bölgesel zayıflama yöntemleri, tırnak bakımı, genel cilt bakımı yaptırabileceğiniz işlemler arasındadır.

Erkek Güzellik Merkezinde Neler Yapılır?

Erkek güzellik merkezlerinde; kaş, bıyık ve saç tasarımı yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sakal tasarımları, göz altı torbalarına çözüm, manikür ve pedikür, tüy sorunları gibi çeşitli konularda hizmet satın alabilirsiniz. Güneş ve sivilce lekeleri için uygulamalar da yapılmaktadır.

Güzellik Salonunda Hangi Hizmetler Verilir?

Güzellik salonlarında; epilasyon, bölgesel zayıflama, kirpik lifting, cilt bakımı (genel bakımlar), leke çözümleri, germe işlemleri, botoks ve dolgu, el/ayak bakımı, manikür ve pediküre varana kadar birçok işlem yaptırabilirsiniz.

Güzellik Uzmanı Dermapen Yapabilir mi?

Yüz hatlarının genel olarak gerginleşmesini sağlayan dermapen uygulaması, 2019 yılı itibari ile güzellik merkezlerinde yasaklanmıştır. Uzman doktorlar tarafından yapılması uygun bulunan bu işlemi merkezde yer alan doktor varsa uygulayabilir. Aksi takdirde yapılması yasaktır.

Cilt Bakımı Fiyatları Ne Kadar?

Güzellik merkezinin hizmetleri ve bulunduğu şehre göre değişiklik gösterir. İstanbul’da ortalama olarak manikür pedikür 75 TL, epilasyon seans başına 150 TL, genel cilt bakımı 200 TL, sorunlu cilt bakımları ise 250 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.

Güzellik Merkezinde Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

İstanbul güzellik merkezleri arasında seçim yaparak cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Bakım sayesinde cildiniz nem doygunluğuna ulaşır, yumuşar ve parlaklık kazanır. Varsa leke şikayetlerinizden de kurtulabilirsiniz. Kırışıklıklarınızın daha az görünüm kazanmasına sebep olur ve aynı zamanda daha dinç görünebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap