1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Bölmeli Beslenme Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler için 5 Kritik Nokta!

Bölmeli Beslenme Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler için 5 Kritik Nokta!
+ - 0

Bölmeli beslenme kutusu, dışarıda yemek tüketmek için en güzel taşıma yöntemi olmaktadır. Ev içerisinde yemek tüketimi rahat gerçekleştirilirken gerek bebekler için gerekse iş alanında yemek yiyebilmek adına beslenme kapları işinizi görecektir. Özellikle dışarıdan hazır gıda almak istemeyenler bu noktada hareket ederek ihtiyacına göre bölmeli beslenme çantası alabilmektedir. Peki bölmeli beslenme kutusu seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bölmeli Beslenme Kutusu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beslenme kutusu daha çok okullarda çocukların öğle arası yemeğini tüketebilmesi için kullanılmaktadır. Bölmeli beslenme kutusu üretimi başta çocuklar olmak üzere yetişkinler için de üretilir. Bu üretimler farklı malzemelerden farklı şekillerle ortaya koyulur. Ancak malzeme, tercih ihtiyaç her ne olursa olsun dikkat edilmesi gerekenler bulunur. Gelin birlikte bu maddelerin neler olduğunu inceleyelim.

1- Bölmeli Beslenme Kutusu Hacmi/Genişliği

Yemek tüketim esnasında ne derece bir ihtiyacınız olacağı değişiklik gösterir. Hacmi yemeğin taşınabilir olmasını sağlayacak temel unsurdur. Bu yüzden tercih edeceğiniz bölmeli beslenme kutusu için mutlaka hacmine bakarak tercihte bulunmanız gerekir. Hacmini sürekli kullandığınız bir çantaya sığabilecek şekilde alabilirsiniz. Ancak çok küçük olmamasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Çünkü alışılmış zamanlar dışında kullanmanız gerektiğinde daha büyük bir bölmeli çelik beslenme kutusu ihtiyacınız olabilir.

2- Bölmelerin Sayısı

bolmeli-beslenme-kutusu-secerken
Bölmeli Beslenme Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bölmeli beslenme kutusu temel amacı tek bir kutuda birden fazla yemeği taşıyabilmektir. Normal şartlarda bölmesiz beslenme kutuları bulunuyor. Ancak birden fazla yemek taşımanız gerektiğinde birbirine karışıp tat açısından olumsuz bir durum yaratmaması adına mutlaka bölme sayısına dikkat etmelisiniz. Eğer yatay duruşlu bir bölmeli beslenme çantası alacaksanız, 2 bölme işinizi görebilir. Daha fazla bölme sayısı hacminin büyümesine sebep olur ya da alanı daraltır. Dikey boyutlu bir çanta alacaksanız bunun 3 adet olması daha kullanışlı olmasını sağlar.

3- Kullanılan Malzeme

Kullanılan malzemele bölmeli beslenme kutusu kalitesi için oldukça değerlidir. Plastik kullanımını arttırmamak ve bunun yanında yemekten tamamen arınmasını sağlamak adına çelik modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer plastik kullanmak benim için sorun değil diyorsanız, bölmeli beslenme kutusu Tupperware markasını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak farklı bir arayıştaysanız bölmeli çelik beslenme kutusu kategorilerini incelemelisiniz.

4- Okul Beslenme Kutusu ya da Genel Beslenme Kutusu mu Karar Vermelisiniz

bolmeli-beslenme-kutusu-secerken

Okul beslenme kutuları genel olarak kullanışlılık konusunda değişiklik göstermektedir. Çocukların rahat kullanım amacına sahip olması adına bölmeleri, derinliği ve hatta kilit kısmı değişiklik gösterir. Çocukların bireysel olarak kullanmasından ötürü beslenme kutuları bu yönde tercih edilebilir. Ancak iş yerinde bir yetişkin olarak kullanacaksanız bu yönde desenli, görünüme sahip modelleri inceleyebilirsiniz.

5- Kilit Sistemi Karar Verirken Oldukça Önemli!

Saklama kaplarında yaşanan en büyük sıkıntı kilit sistemidir. Kilit sistemlerine bağlı olarak içindeki yiyeceği en iyi şekilde korumaktadır.  Bölmeli beslenme kutusu kilit sistemi sağlam olacak şekilde seçilmelidir. Aksi takdirde yemeğin dökülmesi mümkün olmaktadır. Fakat her ne kadar kilidi güvenli olsa da içerisine sıvı olabilecek yiyecekler koymamalısınız. Sıvı olan herhangi bir şeyi mutlaka dışarı akıtacaktır. Modeli her ne olursa olsun bölmeli beslenme kutusu sıvı saklaması için uygun değildir.

Beslenme Kutusu Fiyatları Ne Kadar? Bölmeli Beslenme Çantası Nerelerde Satılır?

Satın alacağınız bölmeli beslenme kutusu farklı yerlerde farklı modellerde satılmaktadır. Aslında bölmeli beslenme çantası alırken fiyatlarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Bütçenize göre hareket etmenizi sağlarken aynı zamanda kalitesini de belirleyecek bir unsur olmaktadır.

Beslenme Kabı – A101

bolmeli-beslenme-kutusu-secerken

 

Özellikle okul beslenme kutusu için en uygun satış noktaları arasında A101 bulunmaktadır. Her bütçeye uygun satışlar sunan süpermarket içerisinde okul dönemine yakın aylarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Okul düşünülerek üretilse de yetişkinler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Beslenme Kabı IKEA Fırsatları: Bölmeli Beslenme Kutusu IKEA Satışları

IKEA eve ve yaşama dair birçok malzemeyi bulabileceğiniz satış marketlerindendir. Bölmeli nbeslenme kutusu satışları birden fazla model ile birlikte sunulmaktadır. Fiyatları arasında bu yüzden değişiklik gösterir. Tercih edeceğiniz, beğeneceğiniz ve ihtiyacınız olan kaba göre farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak kaliteli bölmeli çelik beslenme kutusu en rahat bulabileceğiniz alanlardandır.

4 Bölmeli Beslenme Kabı: Tchibo Beslenme Kabı

Tupperware bölmeli beslenme kutusu kadar kaliteli modellere Tchibo bünyesinde bulabilirsiniz. Katlanabilir beslenme çantası formatında modeller satışa sunuluyor. Fiyat olarak 45-70 TL arasında birden fazla kutuyu görebilirsiniz. Seçenekleri değerlendirerek internet üzerinden satın alma seçeneğini kullanabilirsiniz.

bolmeli-beslenme-kutusu-secerken

İş yerlerinde özellikle bölmeli beslenme kutusu daha çok erken vakitte yapılamayan kahvaltılar, öğlen yemekleri için kullanılır. Sabah kahvaltılarında doymak için kalorisine dikkat ederek hareket etmenizi öneriyoruz. Ne kadar evden hazırlık yapsanız da sağlıklı olduğu anlamına gelmeyebilir bu da kilo almanıza sebep olur. Sabah Kahvaltısı Kaç Kalori Olmalı yazımıza bakarak hazırlanacağınız menülerin kaç kalori olacağına karar verebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap