1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Ballı Sabun İle Cildinizin Güzelliğini Keşfedin!

Ballı Sabun İle Cildinizin Güzelliğini Keşfedin!
+ - 0

Ballı sabun cilt bakımı konusunda oldukça faydalı ve ekonomik bir sabundur. Bilindiği üzere bal, uzun yıllar boyunca yemek dışında cilt ve saç bakımı için kullanılan mucizevi bir üründür. Balı doğrudan kullanmanın yanı sıra özellikle son yıllarda ballı krem, ballı şampuan, sabun ve losyon gibi pek çok çeşidi üretilmiştir. Bu anlamda ballı sabun ne işe yarar diye düşünebilirsiniz. Bunun dışında arı sütlü ballı lifli gibi pek çok doğal sabun da üretilmektedir.

Cilde parlaklık ve yumuşaklık verdiği bilinen balın cilt için daha birçok faydası bulunmaktadır. Bal ile yapılan maskeler ve peelingleri arındırmak için de ballı sabunu kullanılabilir. Bu sayede balın vermiş olduğu yumuşaklık ve parlaklık hissini sabunun kuruluğu gölgede bırakmayacak ve ballı sabunla cildiniz yumuşak kalmaya ve parlamaya devam edecektir.

Ballı Sabun Faydaları Nelerdir?

Ballı sabun öncelikle içerdiği E vitamini sayesin de cildinize bakım yaparken aynı zamanda cildinizi besler. Bu durum özellikle kadınların son zamanlarda en çok dikkat ettiği durumdur. Cildinizi temizlerken aynı zamanda besleyen ve temiz içerikli ürünler kullanmak istersiniz. Ballı sabunda tam da böyle bir üründür. Ballı sabun nasıl kullanılır ve ne gibi faydaları vardır tarzında sorularınız var ise bu yazı tam size göre! Ballı sabunun faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

balli-sabun-ile-cildinizin-guzelligi
Ballı Sabun ile Cildinizin Güzelliğini Keşfedin!
  • Yağlı ciltteki fazla yağı yok eder.
  • Ciltteki gözenekleri temizler.
  • Ciltteki sivilce ve aknelerin yok edilmesinde yardımcıdır.
  • Kuru ciltler için gerekli olan nem oranını dengeleyerek cildi yumuşatır.
  • Cilde canlılık ve parlaklık verir.
  • Selülitlerin giderilmesinde yardımcı olur.

1- Ballı Sabun ile Yağlı Cildinizin Yağ Oranını Dengede Tutun!

Yağlı bir cilde sahipseniz ve ne yaparsanız yapın bu sorunu bir türlü çözemediyseniz bir de ballı sabunu deneyin! Ballı sabun o kadar mucizevi bir üründür ki hem kuru ciltler için hem de yağlı ciltler için kullanılabilen ve cildin nem dengesini koruyan bir üründür. Ballı sabunu her yerde kolaylıkla bulmak mümkün olmaktadır.

Fakat bulamadığınız takdirde arı sütü ballı sabun faydaları da ballı sabunla aynı olmaktadır. Sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce olmak üzere günde iki kere ballı sabunu kullandığınız takdirde cildinizdeki yağ oranının zamanla dengelendiğini göreceksiniz.

2- Cildinizdeki Gözenekleri Ballı Sabunla Temizleyin!

Cildinizdeki gözenekler zamanla genetik açıdan, cilt bakımınızı aksatmaktan, yanlış cilt bakımı ürünleri kullanmaktan ve sigara gibi hem sağlığa hem de cilde zararlı maddeler kullanmaktan dolayı açılır. Açılan bu gözenekler ise terden, hava koşullarından ve tozdan dolayı dolarak ciltte siyah nokta ve minik yağ keseciklerine sebebiyet vermektedir.

balli-sabun-ile-cildinizin-guzelligi

Özellikle ballı lifli sabun kullanarak cildinizdeki gözenekleri temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte yalnızca ballı sabun da işinizi kolaylıkla çözer ve cildinizin daha temiz ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ballı sabunu kullananlar bu anlamda arı sütü ballı sabun kullanılabileceğini de söylemektedirler.

3- Cildinizdeki Sivilce ve Akneleri Ballı Sabunla Yok Edin!

Stres, kaygı, üzüntü ve yeme bozukluğu nedeniyle cildinizde oluşan sivilce ve aknelerle nasıl başa çıkacağınızı düşünüyorsanız çareyi ballı sabunda bulabilirsiniz. Ballı sabunla akne ve sivilcelerinizi derinlemesine temizlerken eski sivilcelerinizin izlerini de yok edebilirsiniz. Ballı sabunu bulamıyorsanız Softem arı sütü ballı sabun Gratis gibi kişisel bakım ürünleri satan yerlerde kolaylıkla bulunabilmektedir.

Ballı sabunda aynı şekilde bulması ve cilde uygulaması kolay bir üründür. Günümüzde artık büyük marketlerde bile satılan ballı sabunu cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilik olarak adlandırabilirsiniz. Sivilce ve akneleri yok etmesinin yanı sıra sivilce izlerini yok ederken cildinizi de beyazlatmaya yardımcı olacaktır.

4- Kuru Ciltler İçin Ballı Sabunla Bakım Nasıl Olmalıdır?

Kuru bir cilt yapısına sahipseniz özellikle kış aylarında havaların soğuması sebebiyle daha da kuru ve pul pul dökülen bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için kullanılan kremler ve losyonlar zamanla etkisini kaybedebilmektedir.

balli-sabun-ile-cildinizin-guzelligi

Bu sebeple sorunu kökünden çözmek amacı ile ballı sabunu kullanarak cildinize gerekli olan nemi ve yumuşaklığı kazandırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sabah ve akşam olmak üzere cildinizi ballı sabunla yıkamak ve bunu düzenli olarak devam ettirmektir.

5- Ballı Sabunla Cildinize Parlaklık Verin!

Cildinizde sivilce yoksa, gözenekleriniz de tıkalı değilse ama yine de canlı ve sağlıklı görünmüyorsa kullanmanız gereken tek bir ürün var, o da ballı sabundur. Mat bir cilde sahipseniz cildinizin parlamasına ve daha canlı, sağlıklı bir görünüm elde etmesine yardımcı olacaktır. Ballı sabun kullananlar arı sütü ballı sabunu da önermektedirler. Arı sütü ballı sabun nasıl kullanılır diye bir merakınız var ise tıpkı ballı sabunu kullandığınız gibi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere cildinizi yıkayıp durulamanız yeterli olacaktır.

Ballı sabun kullanarak cildiniz için en doğru kararı verecek olacaksınız. Ancak sadece cildiniz yüzünüzden mi ibaret? Elbette hayır! Ayak bakımı belki de en geride tutulan bakımlardan birisidir. Halbuki evde kolay yöntemlerle ayaklarınıza bakabilirsiniz. Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap