İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Güzellik

En Güzel Çiçek Kokulu Parfüm Markaları Nelerdir?

En Güzel Çiçek Kokulu Parfüm Markaları Nelerdir?
+ - 0

Çiçek kokulu parfüm denildiğinde akla ilk gelen şey hafif ve yumuşak kokular gelmektedir. Kadınlar için cilt bakımı tamamlayıcı son noktayı koyan tabi ki parfümdür. Özellikle fresh kokulu bayan parfümleri çiçeklerden oluşan parfüm çeşitlerinden oluşmaktadır. Birçok markanın en çok satan parfümleri arasında çiçek kokulu erkek parfümleri ve çiçek kokulu kadın parfümleri yer almaktadır.

Bu yazıda tam size göre çiçek kokulu parfüm markaları derlenmiştir. Çiçek kokulu parfümlerin orta notalarında bulunan sandal ağacı, beyaz çiçek, vanilya kokuları ile kalıcı hale getirildiği de dikkat çekilmesi gereken bir durumdur.

En Kalıcı Çiçek Kokulu Parfüm Çeşitleri

Çiçek kokulu parfümler her ne kadar hafif ve fresh olmaları ile anılsa da bir o kadar da kalıcı olmaları istenmektedir. Çiçek kokulu parfüm arayışına girip bu konuda bir fikri olmayan pek çok kişi çiçek kokulu parfümler ekşi gibi platformlarda kullanıcı yorumlarından yola çıkarak bir arayış içerisine girmektedirler. Bu anlamda başarılı birçok marka bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse:

 • Avon parfümleri
 • Zara parfümleri
 • Cecile parfümleri
 • Miniso parfümleri
 • Koton parfümleri
 • Golden Rose parfümleri
 • Bershka parfümleri hem uygun fiyatlı hem kalıcı olarak çiçeksi kokulara sahip markalardır.

1- Avon Çiçek Kokulu Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

guzel-cicek-kokulu-parfum-markalari

Avon markasının çiçek kokulu parfüm çeşidi oldukça fazladır. Avon çiçek kokulu parfümleri arasında en fazla satılanlardan biri wish of love olmaktadır. Oldukça fresh ve taze çiçek kokularına sahip olan bu parfüm Avon’un en çok satanları arasına yer almaktadır. Wish of love parfümünün dışında yine çok satanlar arasında bir de perceive parfümü bulunmaktadır. O da yine çiçek kokusu ağırlıklı olan bir parfümdür.

2- Zara Parfümleri

Zara parfüm de çiçek kokulu parfüm çeşitleri arasında adını duyurmuş ve sık tercih edilenler arasında yer almaktadır. Zara parfümlerinin içinde en çok tercih edilen ve uygun fiyatlı olduğu bilinen parfüm kesinlikle Accord no1 floral parfümdür. Çiçek kokusuna hakim olan ve kalıcı olmasıyla bilinen bu parfüm en iyi çiçek kokulu parfümler listesinin başında yer almaktadır. Zara’nın bir diğer çiçek kokusu ile meşhur parfümü de Femme olmaktadır.

3- Cecile Bayan Parfümleri

guzel-cicek-kokulu-parfum-markalari

Cecile bayan parfümleri de adını duyurmayı başarmış gerek uygun fiyatı ile gerek ise kalıcı olmasıyla ilk tercih edilenler arasında yer alan parfümlerdendir. Çiçek kokan parfüm üreten birçok firmaya nazaran daha kalıcı olan Cecile parfümleri oldukça çeşitli bir parfüm skalasına da sahip olmaktadır. Yaptığı parfümler arasında vanilya ve çiçek kokulu parfümler en fresh, hafif ve aynı zamanda kalıcı parfümler olarak listelerde yerini almaktadır.

4- Miniso Parfümleri

Beyaz çiçek kokulu parfümler arasında adını duyurmuş ve uygun fiyatlı olması ile de tercih edilenler arasında yer alan Miniso parfümleri de listedeki yerini almaktadır. Özellikle Miniso’nun Joıe parfümü oldukça kalıcı, uygun fiyatlı ve taze çiçek kokan parfüm arasında yer almaktadır.

Üst notalarında limon, çarkıfelek çiçeği ve fesleğen, orta notalarında yasemin çiçeği ve neroli yağı, alt notalarında ise sedir ve kehribar bulunan bu parfüm hem kalıcı hem de hafif kokulardan biri olması ile tercih edilmektedir.

5- Koton Parfümleri

Kalıcı çiçek kokulu parfümler uygun fiyatlı olmasının dışında hafif olması ve taze kalması istenen parfümler arasında yer almaktadır. Koton parfümleri de çiçekli parfüm çıkaran ve bunu tam anlamıyla hakkını vererek yapan markalar arasında yer almaktadır. Hem uygun fiyatlı, hem kalıcı, hem de hafif kokular çıkaran Koton’un en çok satan bazı çiçek kokan parfüm çeşitleri şöyledir:

 • Pink crystal parfüm
 • Jasmine parfüm
 • Limitist parfüm
 • Pure blash parfüm
 • Exotıc paradise brıght sunset parfüm
 • Delicate bloom
 • Pink blossom
 • Sweet romance parfüm gibi birçok iddialı kokulara sahiptir.

6- Golden Rose Parfümleri

Çiçek kokulu parfüm olarak en çok tercih edilen markalardan bir diğeri de Golden Rose parfümleri olmaktadır. Bu markanın parfümleri kalıcı olması ile bilinmektedir. Hem kalıcı hem de taze çiçek kokularına sahip olan Golden Rose’un en çok tercih edilen çiçek kokulu parfümü Sun light parfümü olmaktadır.

guzel-cicek-kokulu-parfum-markalari

Sun light parfümü içerisinde, portakal çiçeği ve beyaz çiçek familyasından tuberose’un buram buram tazelik kokan mandalina ve bergamot notaları ile yumuşak ve etkileyici bir koku oluşturmaktadır. Aynı zamanda oldukça kalıcı olan bu koku en çok tercih edilen çiçek kokan parfüm arasında yer almaktadır.

7- Bershka Parfümleri

Bershka parfümleri de hem uygun fiyatlı hem de kalıcı olan çiçek kokulu parfüm listesinde adını duyuran parfüm markasıdır. Bershka’nın gündüz ve gece için ayrı ayrı tasarladığı parfümlerinin ortak özelliklerinden biri hem hafif hem de kalıcı olmasıdır. Aynı zamanda uygun fiyatlı olan Bershka parfümlerinin çiçekli parfüm çeşitleri şöyledir:

 • Light warmth & sensitivity
 • The party never ends
 • İn gırls we trust
 • Hey babe you slay gibi parfümleri en çok satanlar arasında yer almaktadır.

Güzel kokmak için çiçek parfümleri kullanabilirsiniz. Ancak bununla kalmak zorunda değilsiniz. Cildinizinde parıl parıl parlaması için cilt bakım yağları tercihinde bulunmak bakımın temel kuralları arasındadır. Cilt Bakım Yağı Kullanmanın 2 Altın Kuralı yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap