1. Ana Sayfa
 2. Güzellik

Jawline Çene Dolgusu Hakkında 4 Altın Bilgi!

Jawline Çene Dolgusu Hakkında 4 Altın Bilgi!
+ - 0

Jawline çene dolgusu son dönemlerin en popüler estetik işlemlerinden biridir. Gerek Türk ünlüler tarafından gerekse yabancı ünlüler tarafından oldukça fazla tercih edilen bir estetik işlemidir. Peki jawline çene dolgusu nasıl yapılır, .çene dolgusu kalıcı mıdır?  Çene dolgusu yüz hatlarını daha da belirginleştirmek ve özellikle çene bölgesini daha keskin ve sivri bir görünüme kavuşturmak amaçlı yapılan bir işlemdir. Bu işlem çene ucundan kulak arkasına doğru giden kemiğe yapılmaktadır. Bu kemiğe tıpta mandibular kemik denir.

Jawline dolgusu yaptıranlar genellikle cerrahi işlemlerden kaçınıp, estetik güzelliğe kavuşmak amaçlı daha kolay yolu seçenlerden oluşmaktadır. Bu şekilde yüz hatlarındaki altın oranı da acısız bir şekilde sadece hyaluronik asit yağ enjeksiyonu enjekte ederek yakalamış olmaktadırlar. Jawline çene dolgusunun içerisinde hyalüronik asit barındırdığı için ve bunun da vücutta doğal olarak bulunan bir asit olduğu bilindiği için herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediği bilinmektedir. Çene estetiği için akla gelen ilk işlemlerden birisidir.

Jawline Çene Dolgusu Yaptırmayı Kimler Tercih Eder?

Jawline çene dolgusu yukarıda da belirtildiği üzere bir estetik işlemdir. Estetik işlem denilince akla ilk gelenler kadınlar olmaktadırlar. Fakat artık günümüzde erkekler de estetik operasyonlara kadınlar kadar merak ve gereksinim duymaktadırlar. Jawline yaptıranlar arasında daha çok ünlü aktör ve aktrisler bulunmaktadır. Yaptırdığı Jawline çene dolgusunun sonucunda daha keskin ve net hatlara sahip birçok ünlü isim bulunmaktadır.

jawline-cene-dolgusu-hakkinda

Jawline erkek aktörler ve sanatçılar tarafından en çok tercih edilen estetik operasyon işlemi olmakla beraber, ikinci sırada bunu kaş dizayn işlemi takip etmektedir. Elbette ki Jawline dolgusu erkek sanatçıların olduğu kadar, kadın sanatçıların ve oyuncuların da tercihi olmaktadır. Hem Hollywood’da hem de ülkemizde son zamanların sık tercih edilen işlemlerinden biri olmaktadır.

1- Jawline Çene Dolgusu Yaptıran Ünlüler

Jawline çene dolgusu ülkemizde olduğu gibi Dünya’da da tercih edilen pek çok estetik operasyonlardan yalnızca bir tanesidir.  Özellikle son zamanlarda ekran karşısındaki birçok ünlünün yüzündeki değişim dikkat çekmektedirler. Jawline, before after fotoğrafları karşılaştırıldığında yüz hatlarında çok belli olan bir işlem olduğu için fark etmek zor olmamaktadır. Çene dolgusu yaptıran ünlü isimlerin birkaç tanesini şu şekilde sıralamak mümkündür:

jawline-cene-dolgusu-hakkinda

 • Hadise
 • Fahriye Evcen
 • Nesrin Cevadzade
 • Şeyma subaşı
 • Katy Perry
 • Nicole Kidman
 • Bella Hadid
 • Angelina Jolie
 • Megan Fox gibi ünlü isimler çene dolgusu tercih edenler arasında yer almaktadır.

2- Jawline Çene Dolgusu Fiyat Listesi Nedir?

Dünyaca ünlü olan Jawline çene dolgusunun hakkında merak edilen bir diğer konu ise fiyatı olmaktadır. Jawline çene dolgusu fiyat olarak her yıl değişim göstermekle birlikte, yapılan ülkeye, şehire hatta semte göre bile değişim gösterebilmektedir.

Jawline dolgusu fiyat 2020 yılında 1000 lira ile 2000 lira arasında değişim gösterirken, Jawline fiyat 2021 listesinde bu oran 1500 lira ile 2500 lira arasında değişmektedir. Fiyat performans artışının temel nedeni dolgu malzemelerinin yurt dışından temin edildiği için bu şekilde olduğu belirtilmektedir.

Jawline Çene Dolgusu Faydaları Nelerdir?

Jawline çene dolgusu daha çok manken, oyuncu, model, şarkıcı ve sunucu gibi yüzünün ön planda olduğu veya direkt olarak yüzü ile para kazanan meslek gruplarında tercih edilmektedir. Fakat bununla birlikte yüz hatlarından memnun kalmayan birçok insanın da özellikle çene dolgusu yaptırdığı gözlemlenmektedir.

jawline-cene-dolgusu-hakkinda

Çene dolgusu, çene yapısını ve çene kemiğinin şeklini beğenmeyen insanların yüz hatlarını daha orantılı hale getirmeye yarayan bir işlemdir. Bu işlemi yaptıranlar, bu sayede altın oran olarak bilinen oranı yakalamış olurlar. Daha detaylı olarak sıralamak gerekirse:

 • Yüze V şekli verilerek yüz, gıdı ve boyun arasındaki denge sağlanır
 • Keskin hatlara sahip bir çene oluşturur
 • Gıdı sorunu ortadan kalkar
 • Çene ve boyun bölgesindeki kırışıklık ortadan kalkar
 • Küçük çene sahip olanların bu sorunu ortadan kalkar
 • Çene ucu çok sivri olanlar daha oval bir görünüme kavuşurken, oval olanlar ise daha sivri bir çeneye sahip olurlar
 • Çene ucu daha belirginleşir.

Jawline Çene Dolgusu Zararları Var mıdır?

Jawline çene dolgusu işlemi yapılırken çapraz bağlı hyalüronik asit içeren geçici dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bu aşamada uygulanan bu maddelerin komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Fakat işlemden hemen sonra enjeksiyon yapılan bölgede kızarıklık, tahriş ve tende çok hafif şişme gözlemlenebilir. Bu durumun geçici olduğunu bilmenizde fayda vardır. Keskin hatları olan bir çene hattına sahip olabilmek için yaptıracağınız jawline, genelde sorunsuz olmaktadır. Güzel ve ilgi çekici bir çene hattı elde etmek isteyenler doğru doktorla çalışması gerekiyor.

jawline-cene-dolgusu-hakkinda
Jawline Çene Dolgusu Hakkında Merak Edilenler!

Ünlülerin sık sık başvurduğu jawline çene dolgusu kadar başka estetikler de vardır. Bunlardan birisi de burun estetiği olmaktadır. Burun estetik operasyonları yüzde gerçek anlamda karakter değişimi yaratabilmektedir. Neslihan Atagül burun estetiği konusuyla merak edilen bir isimdir. Peki Neslihan Atagül Burun Estetiği Yaptırdı mı,  estetik öncesi ve sonrası hallerine yazıdan da ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap