İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme

Hücre Yenileyen Yağlar ile 8 Adımda Gençlik Sırları

Hücre Yenileyen Yağlar ile 8 Adımda Gençlik Sırları
+ - 0

Son zamanlarda hücre yenileyen yağlar insanlar tarafından büyük bir ilgi duymaya başladı. Çünkü hücreleri gençleştiren kozmetik ürünler gün geçtikçe pahalılaşıyor. İnsanların bu ürünlere ihtiyacı arttıkça firmalar fiyatları yukarı çekiyor. Bu da insanları farklı arayışlara sürüklüyor. Bu arayışlar da kısa sürede sonuçlarını vermeye başladı. Hatta pek çok kozmetik ürünlerin aksine bu doğal çözümler çok daha sağlıklı çözümler sunuyor. Ülkemizin zengin bitki örtüsü de bu anlamda insanlara yardımcı oluyor.

Ülkemizin dört bir yanında hücre yenileyen krem yerine kullanılabilecek alternatifler bulunuyor. Hücre yapısı incelendiği zaman vitamin ve proteinlerin yanı sıra yağların yenilenme sürecine en iyi sonuçları verdiği görülüyor. Yağların çok daha iyi sonuçlar vermesi de insanları krem ya da benzer ürünler yerine yağlara yönlendiriyor. Yenileyici yağlar konusunda da ülkemiz derin bir alt yapıya sahip. Özellikle köylerde yıllardır bu yağlar ciltleri gençleştirmek için tüketiliyor.

Hücre Yenileyen Yağlar Hangileri?

Genç kalmak ve genç görünmek herkesin arzusu olmaktadır. Yaşın giderek artması ya da artan strese maruz kalmak olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olabilir. Halbuki hücre yenileyici yağlar sayesinde siz de güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Hücrelerinizin yenilenmesi ile daha parlak ve daha gergin yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Böylece birkaç yaşta olsa farklılığı sizler de gözlemleyebilir aynı zamanda doğal beslenerek sağlıklı bir hale gelirsiniz.

1 – Hücre Yenileyen Yağlar Arasında Acıbadem Yağı

hucre-yenileyen-yaglar-ile-genc-kalin

Acıbadem yağı ülkemizde yıllardır cilt yenileyici yağlar arasında kendine yer buluyor. Hücre yenilemeye ek olarak bu yağ daha pek çok soruna iyi geliyor. Yaşlanma karşıtı özelliği öne çıksa da bu yağ ayrıca saç bakımı için de kullanılıyor. Bu yüzden de son zamanlarda çıkan bitkisel saç bakım ürünleri acıbadem yağı içeriyor. Enfeksiyon engelleyici ve bağırsak yumuşatıcı özelliği de olan acıbadem yağına ülkemizde ulaşmak son derece kolay. Hücre yenileyen yağlar konusunda doğal çözüm araya kişiler kesinlikle bu yağı denemelidir.

2 – Ahududu Yağının Hücre Yenileme Özelliği

Ahududu ülkemizde çok fazla yetişse de yağı fazla tüketilmiyor. Hatta bu yağın hücrelere iyi geldiğini bile bilen kişi sayısı oldukça az. C ve E vitamini barındıran ahududu yağı hücrelerin yenilenmesi için birebir bir çözüm oluyor. Buna ek olarak gut, romatizma ve boğaz hastalıkları için de ahududu yağı tüketilmektedir. İsmi son zamanlarda duyulduğu için henüz ulaşımı kolay değil. Fakat yine de gün geçtikçe aktarlarda daha fazla yer alan bir yağdır.

3 – Hücre Yenileyen Yağlar Arasında Aloe Vera Yağı

hucre-yenileyen-yaglar-ile-genc-kalin
Hücre Yenileyen Yağlar ile Genç Kalın

Aloe Vera bitkisini artık ülkemizde duymayan yok. Hatta Aloe Vera o kadar çok tüketiliyor ki artık marketler de bile bu bitkiler satılıyor. Özellikle yıllarca önce Amerika’da keşfedilen bu bitki pek çok sorunun çözümü için tüketiliyor. Yaralara ve şişlere karşı gösterdiği anlık etkiler son derece dikkat çekici. Fakat bunun yanı sıra bitkinin yağı hücre yenileyici bitkisel yağlar arasında da bulunuyor. Yağ olarak ya da direkt bitki olarak da tüketilen Aloe Vera cildin genç kalması için yıllardır kullanılıyor.

4 – Argan Yağının Faydaları

Hücre yenileyen yağlar arasında Argan ismi pek duyulmayan bir yağdır. E vitaminin açısından en zengin yağlardan biridir. Argan yağının düzenli kullanılması hücrelerin yenilenmesine yarar. Ayrıca yaşlanma önleyici etkiye de sahiptir. Özellikle akneli ve yağlı ciltlerin çok tercih ettiği bu yağ saç ve tırnak bakımı için de tercih edilmekte. Argan yağı sayesinde hem saçlar hem de tırnaklar çok daha parlak bir görüntüye sahip olur.

5 – At Kestanesi Yağı

hucre-yenileyen-yaglar-ile-genc-kalin

At kestanesi hücre yenileyen yağlar arasında en geniş etkiye sahip yağlardan biridir. Çünkü at kestanesi yağı sadece hücreleri yenilemiyor. Aynı zamanda geniş gözenekleri kapatıyor ve yüz çevresindeki kılcal damarların da görünmemesini sağlıyor. Ayrıca hücre yenileyen yağlar arasında gevşemiş boyun derisinin sıklaşmasına yardımcı olan nadir yağlardan bir tanesidir. Cilt yenilemeye ek olarak saç dökülmesi ve kas ağrılarına da iyi gelen özelliklere sahiptir.

6 – Avokado Yağının Cilde Faydaları

Hücre yenileyen yağlar arasında Avokado yağı son zamanlarda ortaya çıkmaya başladı. Avokado yağı cilt yenileyici özellikleri ile kısa sürede sonuçlar ortaya çıkaran bir özelliğe sahiptir. Hücre yenileyen yağlar arasında çokça tercih edilen bu yağ aynı zamanda kozmetik ürünlerinde de kendine yer buluyor. Hücreleri yenilemeye ek olarak yumuşatıcı, koruyucu ve kas ağrılarına iyi gelen özellikleri vardır. Ayrıca kırışık azaltıcı özellikleri de bulunan nadir yağlardan bir tanesidir.

7 – Buğday Yağının Hücrelere Faydası

hucre-yenileyen-yaglar-ile-genc-kalin

Hücre yenileyen yağlar kategorisinde yer alan buğday yağı tamamen bu amaçla kullanılmaktadır. Ekstra özellikleri olsa da en faydalı ve en kısa sürede etki ettiği konu hücre yenilenmesidir. En dikkat çekici hücre yenileyen yağlar arasında olan bu yağ ayrıca selülit, cilt yarası ve güneş lekesi için de tercih ediliyor. Buğday yağı aktarlardan ya da internet üzerinden son derece basit bir şekilde temin edilecek ve son derece yararlı yağlardan biridir.

8 – Hücre Yenileyen Yağlar Arasında Yeni İsim Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı son yıllarda yapılan araştırmalar ile keşfedildi. Hücre yenileyen yağlar arasında olan bu yağ ülkemiz için de bir ihracat kapısı olmayı başardı. Ülkemizde artık sadece kaysı ihracatı yapılmıyor. Kaysıların çekirdekleri de yurt dışına satılıyor ve orada bu çekirdekler yağ haline dönüştürülüyor. Cildi besleyen, yenileyen ve nemlendiren özelliğinden dolayı kozmetik ürünlerde de artık tercih ediliyor. Hem yağlı hem de kuru ciltler için kullanılan kaysı çekirdeği yaşlanma karşıtı özelliği de sahiptir.

Hücre yenileyici yağlar hen direkt olarak cilde uygulanabilir hem de tüketilebilir. Hücrenin yenilenmesi için en temel yöntemlerden birisi de doğru beslenmektir. Besin kaynaklarınızı doğru seçerek hücrelerinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Yenilenen hücreler sayesinde cildiniz yeniden doğmuş gibi olacak! Hücrelerin Genç Kalması için Uygulayabileceğiniz 6 Sır yazımıza bakarak siz de bu sırlara ortak olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap