1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Hafif Göz Makyajı için İzlemeniz Gereken 4 Adım!

Hafif Göz Makyajı için İzlemeniz Gereken 4 Adım!
+ - 0

Hafif göz makyajı günlük kullanım için oldukça uygun olmaktadır. Sadece günlük kullanım değil duruma göre akşam yapılacak etkinliklere de uygulanabilmektedir. Kişiden kişiye göre değişen makyaj isteği ve beklentisi bulunmaktadır. Ancak çoğu kadın özellikle gün içinde göz makyajı nasıl yapılır hafif araştırması yapmaktadır. Aslında dikkat edilmesi gereken temel bilgiler bulunur ve oldukça kolaydır.

Hafif Göz Makyajı – Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hafif göz makyajı yapabilmek için öncelikle göz yapınıza ve ten renginize göre dikkat etmeniz gerekecektir. Özellikle ten rengine göre hem sağlıklı hem de uğraşılmamış görüntü verebilmek değişiklik gösterir. Esmer tenler bu konuda daha şanslıdır. Çünkü beyaz tenliler daha çok soluk gözükebilirdi.

1- Far Kullanmayın / Çok Hafif Geçiş Sağlayın

Koyu renkli farlar hafif göz makyajı için uygun olmayacaktır. Genelde farsız kullanım yapmanız daha tercih edilebilir olacaktır. Ancak yine de far kullanmak istiyorsanız çok hafif ve açık tonlu renkleri tercih etmelisiniz. Sadece göz kapağı üstündeki renk eşitliğini sağlamak için tercih edilmeli.

2- Göz Pınarlarınızı Aydınlatın

hafif-goz-makyaji

Uğraşılmadan yapılabilecek doğal hafif göz makyajı için göz pınarlarınızı aydınlatmanız oldukça önemlidir. Aydınlık ve sağlıklı bir görünüm vermekle birlikte gözünüzün iç kısma doğru daha büyük gözükmesine yol açacaktır. Özellikle mavi göz makyajı ve yeşil göz makyajı için uygulanabilmektedir. Göz rengini daha çok ön plana çıkarır.

3- İnce Eyeliner Sürebilirsiniz

Eyeliner olmazsa olmaz bir yöntem değildir. Hafif göz makyajı için tercih bile etmeyebilirsiniz. Fakat kullanmak istiyorsanız çok ince olacak şekilde ve kısa kuyruklu tercih edebilirsiniz. Kuyruğu çok uzatmamaya dikkat edin. Çünkü bu gözünüzün abartılı bir makyaja sahip olduğu izlenimini ortaya çıkaracaktır.

4- Hafif Göz Makyajı için Maskara Olmazsa Olmazlardan!

Aslında gözünüzde hafif göz makyajı oluşturmak istiyorsanız herhangi bir şey uygulamadan sadece maskara sürerek de hareket edebilirsiniz. Maskaralar gözün yeterince güzel durmasını sağlayacaktır. Kirpik uzatıcı özelliğe sahip olan maskaraları tercih etmeniz daha hacimli kirpik görünümünü sağlayacaktır.

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal göz makyajını uygulamak için daha önce bahsedilen maddeler uygulanabilir. Fakat genel olarak uygulamamanız gereken unsurlar da net olarak bellidir. Doğal göz makyajı yapmak için:

  • Koyu renk farlardan uzak durun.
  • Kalın eyeliner çekmeyin.
  • Uzun kuyruklu eyeliner kullanmayın.
  • Buğulu göz makyajından uzak durun.
  • Kaşlarınıza abartılı şekiller vermeyin.
  • Göz altlarınıza far uygulamayın.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı yapmak daha ciddi ve özel günler için tercih edilmektedir. Buğulu göz makyajında hafif göz makyajı ile kıyasla daha koyu far renkleri kullanıldığı için dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü koyu renklerin dağıtılması oldukça zordur. Tüm bunlardan dolayı aşama aşama makyajınızı sürdürmek daha doğru olacaktır.

hafif-goz-makyaji
Hafif Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle doğru adımları izlemek ve bulaşmayı engellemek için gözlerinizin kenarından bantlar çekebilirsiniz. Eğer uzun zamandır makyaj yapıyorsanız buna gerek duymaya da bilirsiniz. Daha sonra far bazı uygulayın ve kurumasını bekleyin. Geçiş rengi olması ve eşitsizliği gidermek için açık ton göz farını göz kapağınıza tamamen uygulayın.

Göz kapağınızın dışından içeriye doğru adım adım olacak şekilde koyu renk bir farı uygulamaya başlayın. Farın fırçada çok kalmasına engel olun. Yavaş adımlarla önce en dışa adım adım en içe kadar getirin. Mümkünse eğer bir dağıtma fırçasıyla en son farınızı dağıtın ve tok, oturmuş görüntüyü ortadan kaldırın.

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Badem göz en çok istenilen göz yapılarından birisidir ve sırf bu yüzden badem göz makyajı nasıl yapılır resimli anlatım aratmaları yapılır. Aslında görsele gerek duymadan rahatlıkla uygulama siz de yapabilirsiniz. Püf noktanın gözün iç değil daha çok dış kısmına doğru yapılacak işlemlerden geçtiğini unutmayın.

hafif-goz-makyaji

Gözünüze önce far yardımıyla daha sonra da eyeliner ile dışa doğru bir yönelim verin. Örneğin farı göz kapağınızın dışına doğru uzayacak şekilde uygulayın. Eyeliner daha kuyruklu çekin. Göz kapağınızın içine asla siyah kalem uygulamayın mümkünse beyaz kalem uygulayın ki gözünüz daha büyük gözüksün. Gözünüzün altında yer alan çizgiye üst farınızla geçiş yapın ve kesişim noktasında birleştirin. Hafif göz makyajı ile de uygulama yapabilirsiniz.

Göz makyajında kirpiklerin önemi oldukça büyüktür. Bu yüzden uzatmaya yönelik girişimlerde bulunabilirsiniz. Kirpik Uzatmak için Evde Yapılabilecekler Arasında 7 Altın Kural yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap