İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Güzellik Nedir? Sizce Güzellik Ne Anlama Geliyor?

Güzellik Nedir? Sizce Güzellik Ne Anlama Geliyor?
+ - 0

Güzellik nedir sorusunun cevabı aslına bakılırsa çok görecelidir. Çünkü güzellik algısı kişiye göre değişir. Yine de somut olarak tanımını yapmak gerekirse; göze hoş görünen, çoğunluğun haz duyduğu her canlıya güzel denilebilir.

Günümüzde güzellik algısı biraz değişim göstermiş olsa da, doğal, katıksız ve abartıdan uzak olan kişiler doğal güzellikleri ile daha iyi bir görünüm sağlarlar. Bu sorunun yanı sıra gerçek güzellik kime denir, nedir diye düşünmek gerekirse; şüphesiz ki birçok kişi gerçek güzelliğin kalp güzelliği olduğunu söyleyecektir.

Güzellik Nedir? Mutlak Güzellik Ne Anlama Gelir?

Güzellik tanımı nedir sorusuna cevap arıyorken kendinizi daha derinlere inmiş olarak bulabilirsiniz. Her canlı etrafında güzel bir şeyler olsun ister veya güzel birileri olsun ister. Daha da önemlisi aynaya baktığında gördüğü kişi gözüne güzel görünsün ister. Güzellik ve görsellik elbette ki hayatımızda bizi etkileyen önemli unsurlardan biridir.

guzellik-nedir-sizce-guzellik-nedir

Fakat daha önemlisi sağlıktır, vicdandır, merhamettir. Eğer aynaya baktığınızda bunlara sahip birini görüyorsanız, işte mutlak güzellik ne anlama gelir sorusunun cevabı budur. Güzellik konusunda birçok şey yazılıp çizilmiştir. Güzel nedir, güzelliğin tanımı nedir gibi sorular pek çok düşünür ve filozof tarafından da ele alınmış konulardır.

Filozoflara Göre Güzelliğin Tanımı Nedir?

Felsefede de güzellikle ilgili sorular farklı filozoflarca ele alınan bir konu olmuştur. Felsefede doğruluk mantık ile, iyilik ahlak ile ve güzellik ise estetik görünüm ile temel anlamda benimsenmiştir. Bu nedenle güzellik felsefesi nedir ve güzel nedir denildiğinde her filozof kendi baz aldığı kavram ile bunu dile getirmişlerdir. Peki ama filozoflara göre güzellik nedir?

1- Kant a Göre Güzellik Nedir?

Güzellik ne anlama gelir sorusunu cevaplandıran filozoflardan biri de Kant’tır. Kant a göre güzellik tanımı nedir sorusunu Kant şu cümlelerle yanıtlamıştır; “güzellik sonsuzun sonlu olarak kendini göstermesidir “ Kant’ın nesnel, yani dış güzelliğin de önemini vurgulayan birçok söylemi bulunmaktadır.

2- Platon’un Güzellik İdeası Nedir?

Platon’un güzellik ideası öğretisine göre iki çeşit güzellik vardır. Platon güzelliğin tanımı nedir diye sorduklarında şu yanıtı almışlardır; “İki çeşit güzel vardır, değişen güzel ve değişmeyen güzel. Dünyadaki tüm güzellikler idea olan güzelin yansımasıdır “diyerek güzelliğin ruhla beraber estetik görünümle de bir bütün olduğunu ve değişkenlik gösterebildiğini vurgulamıştır.

Sizce Güzelliğin Tanımı Nedir?

Yukarıda, güzellik konusunda gerek felsefi açıdan gerekse düz tanımını yaparak size bir metin sunulmuştur. Güzelliğin pek çok kişi tarafından tanımı kendine özgüdür. Peki sizce güzellik ne anlama geliyor? Yorumlar kısmında kendi fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

guzellik-nedir-sizce-guzellik-nedir
Güzellik Nedir? Sizce Güzel Ne Anlama Gelir?

Güzellik başta kadınlar olmak üzere erkeklerin de üzerinde zaman harcadığı hatta çoğu zaman dert yandığı bir olgudur. Gerek yaşamın stresi gerek yanlış yaşam düzeni yüzünden istenmeyen görünümler ortaya çıkabiliyor. Günümüzde daha güzel görünebilmek ve iyi hissetmek adına güzellik merkezleri bulunuyor. Temel işlemler sonrası yüzünüzdeki farklılığı görerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz! En Ekonomik İstanbul Güzellik Merkezleri için 5 Adres yazımızdan bu adreslerden bazılarını öğrenmeniz mümkün.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap